Ženy remizovaly s mistrem Polska

30. 1. 2016 | 16:52zpět na seznam novinek

V sobotu dopoledne nastoupily k prvnímu přátelskému utkání sparťanky v Satalicích. Soupeřem byl několikanásobný mistr Polska, tým Medyk Konin.

Trenéři se dohodli na rozdělení utkání do tří třetin vždy po 30-ti minutách. Bohužel, v týdnu byly mezi marody přeřazeny další tři hráčky, takže měl trenér Janota před utkáním těžkou hlavu se sestavou. Mezi zraněné se zařadily: Vyštejnová (kotník), Odehnalová (nakopnutý sval) a Szewieczková (koleno). Těsně před utkáním se ještě mezi marody hlásila také Dlasková, která si stěžovala na bolest v oblasti lýtkového svalu.

První třetina byla s ohledem na celý průběh zápasu nejvíce akční, kdy po úvodním oťukávání se do první velké šance utkání dostaly hráčky soupeře, kdy ve 13. minutě neudržela skákavou střelu Vaníčková a před brankou byl velký závar. Ve 14. minutě se znovu dostaly do šance hráčky z Polska, kdy se sparťanky v obraně nedohodly o sehrání ofsajdové pasti a díky zákroku Vaníčkové, kopaly soupeřky pouze rohový kop.

V 16. minutě se už konečně dostaly do šance také domácí fotbalistky, když rychlonohá Ivaničová upalovala s míčem na branku a její pokus vyrážela polská brankářka. Odražený míč se odrazil přímo k nohám Ringelová, která však místo přímé střely zvolila kličku a ztratila tak šanci ohrozit branku hostů.

V 17. minutě se poprvé radovaly sparťanské fotbalistky, když po spolupráci Bužková, Martínková L. a Bartoňová, poslední jmenovaná chladnokrevně prostřelila vybíhající brankářku Medyku. 1:0.
Vedení sparťankám ale nevydrželo dlouho, v 19. minutě po chybě ve středu pole soupeřky z Polska se štěstím vyrovnaly, když byl gól prohlášen za vlastní. 1:1.

V poslední minutě první třetiny měly ještě obrovskou šanci hostující fotbalistky, když po rohovém kopu zakončovaly před Vaníčkovou, ale míč nakonec skončil mimo tři tyče.

V dalším průběhu utkání se hra přelévala spíše mezi oběma pokutovými územími a k ohrožení branky docházelo vždy po chybách na obou stranách. Jednu z nich nepotrestaly Polky i díky dvěma reflexním zákrokům brankářky Sloupové, která vychytala největší šanci soupeřek.

V 51. minutě měla ještě gólovou šanci na noze Lucie Martínková, ale míč jen těsně minul pravou tyč branky hostů.
V 60. minutě zahrávaly sparťanky rohový kop, který výborně kopla Mocová, ale Matysová hlavou zakončila jen do náruče připravené gólmanky.

V 90. minutě měly naopak šanci na rozhodnutí o výsledku utkání hráčky soupeře. Rozehrály rohový kop směrem do pokutového území a míč se po nedorozumění sparťanské obrany dostal k nohám soupeře, ale následnou střelu zlikvidovala brankářka Vršatová.

Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 1:1.

AC Sparta Praha - Medyk Konin 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)