Šesté místo z Bielefeldu

17. 1. 2016 | 20:03zpět na seznam novinek

Znovu po týdnu odjely v pátek odpoledne sparťanky na turnaj série Weltklasse, tentokrát do vzdálenějšího Bielefeldu.

Trenér Janota tentokrát nominaci pozměnil a nominoval těchto 14 hráček: Vršatová, Vaníčková-Bertholdová, Mocová, Odehnalová, Veselá, Vyštejnová, I. Martínková, Stárová, Bartoňová, Matoušková, Szewieczková, Matysová a Moťovská.

Sparťanky stejně jako před týdnem v Potsdami celý turnaj zahajovaly a v sobotu ve 14 hodin vyzvaly pozdějšího finalistu Bayer 04 Leverkusen a díky brankám Stárové a dvakrát Bartoňové, zvítězily v poměru 3:1.

Druhé utkání proti Benfice Lissabon bylo více vyrovnané a sparťanky až brankou Matysové v poslední minutě rozhodly o svém vítězství 3:2.

Následovalo utkání proti Turbine Potsdam, která toto utkání považovala za odvetu z turnaje o minulém víkendu, kdy sparťanky zvítězily a postoupily tak do finále turnaje v Potsdami. Odveta se vyvíjela po celou dobu velmi vyrovnaně a konečné skóre 1:1 odpovídalo průběhu utkání.

Poslední sobotní utkání odehrály sparťanky znovu proti Bayeru 04 Leverkusen, který se mezitím začal na turnaji více osmělovat a sparťanky tentokrát 1:2 podlehly a ztratily tak kontakt s vedoucím týme ve skupině 1 - Turbine Potsdam.

Nedělní program opět zahajovaly letenské fotbalistky, které porazily tým Benfica Lissabon 3:2, když branky vstřelily Stárová 2x a Szewieczková.

Poslední utkání skupiny a stále šance na postup z prvního místa měly sparťanky před utkáním s Turbine Potsdam. Bohužel však jedinnou branku utkání vstřelily v 9. minutě soupeřky a jednogólový náskok ubránily až do konce. A díky této bodové ztrátě a vítězství Bayeru 04 v posledním utkání proti Benfice, bylo jasné, že sparťanky obsadí až třetí příčku v tabulce.

Dalším soupeřem tak byl tým, který skončil na 4. místě skupiny 2, což byl tým Werderu Brémy. Díky brankám Moťovské, Mocové a Odehnalové, zvítězily sparťanky celkovým skóre 3:1 a šly tak do utkání o 5.-6. místo.

Posledním soupeřem v boji o konečné umístění přisoudil pavouk turnaje sparťankám tým RSC Anderlecht. Utkání se hrálo na 2x10 minut. Po úvodní desetiminutovce svítilo na ukazateli skóre děsivých 0:4. Sparťanky se ve druhé polovině utkání vzpamatovaly a po brankách Odehnalové, Mocové a Martínkové snížily na 3:4. Bohužel, při snaze vyrovnat v poslední minutě utkání, inkasovaly hráčky Sparty ještě jednu branku a utkání tak skončilo 3:5 pro Anderlecht.

Vítězství v turnaji vybojovaly hráčky Fortuna Hjørring, které ve finále zdolaly Bayer 04 Leverkusen 3:2.