Příprava proti Maďarkám

7. 2. 2016 | 9:30zpět na seznam novinek

V sobotu večer se utkaly sparťanky s nejlepším maďarským týmem Ferencvárosi Torna Club, který o tomto víkendu navštívil Prahy, aby se v sobotu v obou kategoriích utkal se Spartou a v neděli zopakuje stejný scénář v Edenu.

"Utkání s takto kvalitním soupeřem je pro nás velmi důležité. Naše hráčky mají mezinárodní srovnání a může je to vyburcovat ke kvalitnějšímu výkonu. Proto jsem s výsledkem i s utkáním spokojen," řekl po utkání trenér letenských fotbalistek - Jan Janota.

Skvělý začátek utkání znamenal pro domácí fotbalistky okamžité vedení, když hned ve 2. minutě dorazila střelu Lucky Martínkové Petra Ivaničová, která byla přesně v místě, kam hostující brankářka vyrazila střelu. 1:0.

V následujících minutách měly několik šancí maďarské soupeřky, když ve dvou situacích za sebou, hasila na poslední chvíli tyto situace dobře hrající Odehnalová.

V 19. minutě zmařila jasnou brankovou příležitost Vršatová v brance Sparty, když vychytala pokus o lob při samostatném úniku. Sparťanky na několik minut vypadly z nasazeného tempa a vyprodukovaly v této fázi zápasu několik individuálních chyb.

Ve 33. minutě soupeř trestal. Průniková přihrávka mezi obránce, náběh útočnice Zágor, která nezaváhala a vyrovnala podél Vršatové. 1:1.

Ani ne za 2 minuty bylo vedení zpět na straně Sparty, když sparťanky předvedly konečně rychlou kombinaci, kdy Odehnalová vybídla míčem za obranu ke sprintu Bužkovou, která našla Bartoňovou, jejíž centr umístila za záda brankářky Lucka Martínková. 2:1.

I druhý poločas hrály oba týmy ve vysokém tempu a s velkým množstvím kombinací. Šance se rodily na obou stranách hřiště. Vaníčková měla dobře postavenou branku v 63. minutě, kdy se střela ze střední vzdálenosti odrazila zpět do hry od břevna a domácí hráčky další nebezpečí zažehnaly odkopem do bezpečí.

V 75. minutě Lucka Martínková vybojovala míč před pokutovým územím soupeře, našla lépe postavenou Mocovou, která se nemýlila a navýšila na konečných 3:1.

Ve druhém poločase začal výkon sparťanek růst hlavně v okamžicích, kdy dodržovaly taktické pokyny a snažily se o vysoký presink. Tímto donutily Maďarky k chybám, ze kterých pramenily branky, nebo velké příležitosti.

AC Sparta Praha - Ferencvárosi TC 3:1 (2:1)

Branky: 2. Ivaničová, 35. L. Martínková, 75. Mocová - 33. Zágor

Sestava Sparty: Vršatová-Dlasková, Matysová, Odehnalová, Bartoňová-Ivaničová, Stárová, Bertholdová, Bužková-Martínková L., Veselá.

Na střídání byly připraveny: Mocová, Matoušková, Motovská, Vaníčková, I. Martínková.