Odveta proti Rakušankám vítězná

21. 2. 2016 | 19:16zpět na seznam novinek

V neděli po obědě nastoupily sparťanky na Strahově znovu proti hráčkám FSK Simacek St. Pölten - Spratzern a vysoko vyhrály.

Do utkání nastoupila jiná základní sestava než v sobotu a také taktické pokyny směřovaly k větší agresivitě a podstupování osobních soubojů. Hráčky si vzaly pokyny trenéra Janoty k srdci a již od prvních minut ovládaly hřiště.

V 5. minutě našla svou přesnou přihrávkou Eva Bartoňová Petru Vyštejnovou, která přesně našla v malém vápně Ivaničovou a ta otevřela skóre utkání. 1:0.
V 15. minutě přišla další šance sparťanek, kdy Mocová nedokázala hlavou navýšit skóre po přihrávce Ivaničové, která předtím výborně napadala bránící hráčky.

Sparťanky byly aktivní a dostávaly se do šancí a z nich pramenily rohové kopy. V rozmezí 30. a 35. minuty kopaly domácí fotbalistky 3 rohové kopy, ze kterých hrozily.
Těsně před koncem prvního poločasu navýšila na 2:0 dobíhající Ringelová a tak poločas utkání sparťanky vyhrály dvoubrankovým rozdílem.

Po krátké přestávce, kdy oba týmy zůstaly na hrací ploše, naskočila obměněná sestava domácích a utkání začalo být ostřejší. Rakušanky evidentně zaskočené aktivitou domácích, začaly některé souboje dohrávat i po odpískání a tak se na hřišti začalo jiskřit. Eva Bartoňová musela dokonce střídat, když po odpískání jí soupeřka šlápla na břicho.

Hráčky Sparty se, ale k tomuto vývoji postavily nejlépe jak mohly a agresivitu hostů se rozhodly potrestat brankami, což se jim dařilo. V 56. minutě po spolupráci Vyštejnové s Ivaničovou zakončila do prázdné branky Lucie Martínková a zvýšila na 3:0 pro Spartu.

V 58. minutě po chybě domácí obrany Rakušanky zredukovaly skóre vstřelením branky. 3:1.

V 63. minutě potáhla míč po pravé straně L. Martínková, jejíž střelu vyrazila brankářka přesně k nohám dobíhající Stárové a ta se nemýlila. 4:1.

Krásný okamžik předvedla Stárová v 79. minutě. Převzala si míč na půlící čáře a rozhodla se projít až do branky, žádná z hostujících hráček jí v této myšlence nezabránila a tak krásně poslala míč na hlavu skákající Veselé, která zavěsila hlavou pod břevno. 5:1.

Poslední branku utkání zaznamenala sama Stárová, které namazala patičkou L. Martínková. Prošla středem hřiště mezi třemi obránkyněmi a uklidila míč k tyči a tím uzavřela účet utkání.

AC Sparta Praha - FSK Simacek St. Pölten - Spratzern 6:1 (2:0)

Branky: 5. Ivaničová, 45. Ringelová, 56. Martínková L., 63. a 81. Stárová, 79. Veselá.

Sestava Sparty: Sloupová-Vyštejnová, Matysová, Odehnalová, Moťovská-Ringelová, Bertholdová, Bartoňová, Bužková-Mocová, Ivaničová.
Střídající: Vršatová, Dlasková, Pivoňková, L. Martínková, Veselá, Stárová.