Favorizované sparťanky deklasovaly poslední Pardubice

21. 3. 2016 | 8:47zpět na seznam novinek

První jarní den přivítala Sparta na Strahově soupeře z opačného konce tabulky - SK DFO Pardubice. Suverénním výkonem v druhé půli domácí hráčky potvrdily roli favorita, rozstřílely soupeře 8:0 a udržely krok s rivalkami ze Slávie.

Domácí hráčky se od úvodního hvizdu pustily do obléhání pardubického vápna a téměř nepustily bezmocné soupeřky za půlící čáru. Už z kraje zápasu sparťanky zahrávaly několik standartních situací a po pouhých sedmi minutách přinesla jejich útočná hra kýžené ovoce. Pardubickou brankářku sice nejprve zachránilo břevno, vzápětí už ale po přesné přihrávce Matouškové otevřela skóre zápasu Petra Ivaničová, která přízemní střelou v klidu překonala Havlíkovou.

Přestože se tlak sparťanek stupňoval, betonující pardubické obraně se dařilo zblokovat většinu střel a odvracet balóny na rohové kopy. Domácím fotbalistkám se vyplatily útočné výpady po stranách vápna a ve 22. minutě našla rychlonohá Dlasková nikým neobsazenou Bertholdovou, která přesnou trefou k tyči zvýšila vedení sparťanek na 2:0.

Po prvním poločase již bylo o vítězi střetnutí rozhodnuto, dominující hráčky Sparty ale odcházely do šaten s pocitem, že by gólový rozdíl mezi oběma celky mohl být větší. Byl si toho vědom i trenér domácích Janota, který se rozhodl na úkor obrany posílit zálohu střídající Bužkovou.

Sparťanky vtrhly do druhé půle aktivněji a výrazně zrychlily svou hru. Pár minut po zahájení poločasu už pardubická brankářka lovila míč z brány po střele Matouškové a v 51. minutě přidala hlavou čtvrtý gól domácích po krásném centru Dlaskové kapitánka Lucie Martínková.

Pardubická obrana v druhé půli zcela rezignovala a na útočné tempo suverénních sparťanek nenašla odpověď. V 58. minutě se po závaru před brankou hostí dostala k dorážce Ringelová a zblízka vylepšila skóre na 5:0 pro domácí. Rychlost a souhra křídelních hráček Sparty opět zafungovala i v 74. minutě, kdy se po krásné kombinaci v pardubickém vápně otevřela brána před Martínkovou, která pohodlně uklidila míč za záda bezmocné Havlíkové a připsala si tak druhý zářez v zápase.

Hesla „když nevíš co s balónem, vystřel" se držela Míša Moťovská a deset minut před koncem zápasu překvapila krásnou dalekonosnou střelou pardubickou brankářku. Ta si na vysoký balón sice sáhla, ale vytěsnit ho nad břevno své branky nedokázala.

Celkovou dominanci sparťanek, které nepustily své soupeřky po celý zápas do sebemenší šance, ztvrdila v 83. minutě po individuální akci výtečné Moťovské znovu Petra Bertholdová. Uzavřela tak zcela jednostranný zápas se skóre 8:0 pro domácí fotbalistky.

AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice 8:0 (2:0)

Branky: 7. Ivaničová, 21. a 83. Bertholdová, 47. Matoušková, 50. a 74. Martínková, 57. Ringelová, 78. Moťovská

Sestava Sparty: Vaníčková - Dlasková, Matysová, Moťovská, Odehnalová (46. Bužková) - Bartoňová, Bertholdová, Ivaničová, Ringelová (69. Pivoňková) - Martínková, Matoušková (55. Mocová)

• ACS - SK DFO Pardubice, ženy, 8:0, 20.3.2016