Junioři ovládli malé pražské derby!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Rezervní tým

28. 4. 2012 | 12:09zpět na seznam novinek

V utkání 25. kola druhé fotbalové ligy se v Horních Počernicích střetly týmy Sparty B a Bohemians Praha.

Do malého pražského derby vstoupili lépe domácí hráči, kteří svého soupeře rychlou kombinační hrou často dostávali pod tlak. Jako první naznačil sílu sparťanů Pavel Kadeřábek, který přebral balon od Jánoše, prošel přes dva bránící soupeře a jeho prudká střela jen těsně minula horní roh Winterovy branky.

Ve 13. minutě zastavil snahu Valenty na hranici pokutového území loket Drska, rozhodčí Býma ale nedovolený zákrok neodpískal. Takřka z protiútoku pak nacentroval Janda na hlavu Dorotíka, který zakončil přesně k tyči - 0:1. Po dvaceti minutách hry byl v pokutovém území stažen Sýkora, penalta se ale nepískala. Za dalších pět minut si v rohu pokutového území zpracoval v těžké pozici balon Milan Jirásek a výstavní střelou srovnal skóre – 1:1!

Za několik okamžiků nato poslal ostrý centr před Wintera Kadeřábek, hostující gólman balon vyrazil pouze před sebe, kde k němu měl nejblíže Sýkora, kterého poslal k zemi Macháček, leč ani tento zákrok nebyl posouzen jako penaltový.  Sparťanští diváci se tak dočkali až po půlhodině hry, kdy byl stažen v pokutovém území pronikající Kadeřábek, nařízenou penaltu ale Zdeněk Folprecht střelou vysoko nad branku neproměnil.

Rychlé kombinační akce sparťanů pokračovaly i nadále – nezastavitelný byl především Pavel Kadeřábek, se kterým si hosté v prvním poločase vůbec nevěděli rady. Po další jeho akci střílel z hranice pokutového území Jakub Rada a Winter i díky velké porci štěstí stačil balon vyrazit mimo branku.

Ve druhém poločase se dlouhé minuty hrálo převážně ve středu pole, až si po hodině hry na rohový kop Frýdka naskočil stoper Dan Krch, jeho první hlavičku soupeř ještě dokázal odvrátit, na následnou dorážku byl už ale krátký – 2:1. Za další tři minuty předvedli sparťané akci jak z učebnice fotbalové moderny – Hybš si narazil s Folprechtem, kličkou se vyhnul Macháčkovi a poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde už stál připravený Kadeřábek, jehož pohotovu střelu s vypětím všech sil vyrazil Winter na rohový kop.

Definitivní pojistku tří sparťanských bodů přidal po faulu na Jánoše Jakub Rada, který střelou k tyči proměnil druhou penaltu zápasu – 3:1.

Mladí sparťané si tak připsali druhé vítězství v řadě, na svém hřišti porazili druhý tým tabulky Bohemians Praha po velmi dobrém výkonu 3:1!

AC Sparta Praha B – FK Bohemians Praha 3:1 (1:1)