AC Sparta Praha

Velká škola

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

1. 11. 2017 | 20:30zpět na seznam novinek

Velká škola. Tak hodnotí trenér devatenáctky první utkání s FC Salzburg, jemuž sparťané v GENERALI Areně podlehli 2:4. „Abychom utkání zvládli výsledkově, musel by každý hráč na hřišti předvést nadstandardní výkon. A to se nestalo,“ přiznává Erich Brabec.

 

Jak hodnotíte výsledek, i s ohledem na odvetu?

Výsledek je příznivější, než to, jak vypadalo dění na hřišti. Salzburg ukázal, proč je považovaný za jednu z nejlepších akademií na světě. Jejich rychlost, práce, jsou na hony vzdálené tomu, s čím se můžeme setkat u nás, nebo často i na evropské scéně.

Byla to velká škola, vidět, o kolik jsou hráči soupeře dál?

Naživo jsem viděl zápas Salzburgu s Bordeaux, pak ještě další v televizi. O jejich kvalitě jsem věděl, ale pořád si říkal, že i my nějakou máme. Pojetí hry, rychlost, s jakou hráči dokáží pracovat s míčem ve sprintu, to, jak jednoduše se dokáží dostávat do šancí, ale byla velká škola. Pro mě i pro hráče. Nyní je důležité, abychom si z toho vzali to pozitivní a zkusili to přenést do našeho tréninkového procesu. Hráči musí pochopit, že to není o tom, aby vyhrávali domácí ligová utkání, ale aby se sami zlepšovali a posouvali dál.

To je to, o čem nyní s hráči hovoříte?

Zrovna o tom jsme po zápase v kabině mluvili. Já nemůžu hráčům nic vytknout. Odevzdali to nejlepší, co v nich bylo. Jezdili, makali, ale bohužel to na Salzburg nestačí. U nás v Čechách máme nadstandardní podmínky, i když se nerovnají tomu, co má Salzburg. Máme momentálně nějaké rezervy, budeme na nich pracovat a věřím, že se do budoucna někam posuneme.

Teď k utkání. Jak moc litujete gólu na 2:1 pro Salzburg?

Ten mě mrzí ze všeho nejvíc. Vyrovnáme na 1:1, je tam obrovská euforie a za třicet vteřin dostaneme gól. To by se týmu, který chce pomýšlet na úspěch, stávat nemělo. Došlo tam ke špatnému vyhodnocení situace od Huga Bačkovského a soupeřův hráč pak ukázal, proč je tak kvalitní. Totiž, osm nebo víc hráčů z týmu soupeře hraje druhou rakouskou ligu. Pokud naši hráči budou pořád hrát dorosteneckou, nebo juniorskou ligu, nebudou se posouvat. Nejsou přinucení hrát rychle, agresivně. Jsem dnes trochu rozmrzelý, ale je to realita. Podívali jsme se pravdě do očí a nezbývá věřit, že jednou bude líp.

Když Richard Sedláček vyrovnal na 1:1, neříkal jste si, že to je příležitost poprat se se soupeřem o příznivější výsledek?

Už před zápasem jsem říkal, že abychom to zvládli výsledkově, museli by všichni hráči na hřišti předvést nadstandardní výkon. To se bohužel nepovedlo. Při pohledu na sestavu měl Salzburg na každém postu lepšího hráče, to se mi ještě nestalo.

Mohla rozhodnout i typologie? Zdálo se, že Salzburg měl v kádru spíše silnější, urostlejší hráče...

S tím tak nesouhlasím. Měli to namixované, fyzicky vybavené hráče, kteří ale i tak jsou na to neskutečně rychlostně. Pak tam byli další rychlí hráči, kteří fantasticky ovládali balon. Měli tým skvěle nakombinovaný, věděli, co chtějí hrát. To mají prostoupené celou akademií, přes RB New York, RB Brasil, celé se to posouvá do Lipska. Pro nás to byla velká škola.

Ještě před utkáním jste museli řešit změnu v sestavě, Dan Mareček nakonec nemohl nastoupit. Proč?

Dan měl nastoupit, ale v úterý na tréninku si přivodil zranění. Do poslední chvíle jsme věřili, že by mohl hrát, ale nastoupit musel někdo jiný. Než abychom riskovali zranění vážnější, stáhli jsme ho. To se někdy stává.

 

 

 

 • 1. 11. 2017 AC Sparta Praha U19 - FC Salzburg 2:4
 • Erich Brabec
 • Erich Brabec
 • Erich Brabec
 • 1. 11. 2017 AC Sparta Praha U19 - FC Salzburg 2:4

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři