Strahovská desítka

15. 3. 2016 | 13:50zpět na seznam novinek

A-dorost smetl Příbram, účastníka mládežnické Ligy mistrů a druhý tým tabulky, v poměru 10:2.

Sparta předvedla parádní nástup, když šla do vedení 1:0 hned z první šance. Po rychlé akci pálil Mustedanagič a Petr Plachý uspěl s dorážkou z úhlu.

Příbram však dokázala brzy odpovědět. Odražený míč napálil z hranice šestnáctky nechytatelnou ranou Januška. Krátce nato měl další nebezpečnou střelu Hlavatý, ale Jan Čtvrtečka povedeným zákrokem zabránil obratu.

Mezi 13. a 17. minutou se pak stalo něco nevídaného. Zinedin Mustedanagič v rozmezí čtyř minut nasázel hattrick. Mladý Bosňan nejprve zužitkoval pas Čmelíka před prázdnou bránu, poté se trefil z voleje po centru Wiesnera a třetí zásah si připsal z dorážky po rohovém kopu. Sparťané tak rázem vedli 4:1.

Hosté se však nevzdávali a Pražany několikrát dostali pod tlak. Jenže poslední trefu první půle opět mohli slavit domácí. Po další rychlé akci Mustedanagič přistrčil míč Filipu Haškovi a ten tváří v tvář brankáři Jedličkovi poslal míč po zemi do sítě. Svěřenci Davida Holoubka tak šli do šaten s vedením 5:1.

Krátce po změně stran už sparťané slavili pošesté. Mareček centroval a Ondřej Novotný usměrnil míč do sítě hlavou. Chvíli nato vedli domácí už 7:1. Mustedanagič vyslal do šance Wiesnera, který ještě přihrál před prázdnou bránu Ondřeji Novotnému, jenž bez potíží uklidil míč do brány.

Osmý gól Sparty přidal Filip Hašek, který zblízka dorážel po šanci Mustedanagiče. A půlhodinu před koncem už to bylo 9:1, když střídající Turyna využil nepozornosti hostů, rychle hodil aut za obranu na Mustedanagiče a bosenský zabiják střelou k zadní tyči dosáhl své čtvrté branky v utkání.

Příbram snížila na 2:9 z penalty. Čtvrtečka srazil unikajícího Rataje a pokutový kop následně proměnil Laňka.

Poslední slovo však měli sparťané. Po faulu na Dudla se trefil z penalty Tomáš Wiesner a rozhodčí Nykl poté odpískal konec. Sparta tak zdolala druhý tým tabulky 10:2 a na čele soutěže už má náskok 24 bodů.

„Diváci dnes viděli výbornou konfrontaci prvních dvou týmů tabulky. Potvrdilo se, že umíme hrát velké zápasy. Že to skončilo takhle velkým rozdílem, je ukázka, jak jsou naši hráči kvalitní. Bylo to krásné utkání a každého to muselo nadchnout,“ těšilo Davida Holoubka, kouče sparťanské devatenáctky.

AC Sparta Praha „U19“ – 1. FK Příbram „U19“ 10:2 (5:1)

Branky: 1. Plachý, 13., 15. a 17. a 60. Mustedanagič, 42. a 58. Filip Hašek, 48. a 51. Novotný, 90. Wiesner z penalty – 9. Januška, 79. Laňka z penalty.

ŽK: Čtvrtečka.

Sparta: Čtvrtečka – Mareček (63. Sváta), Köstl, Březina, Čmelík (64. Dudl) – Wiesner, Sedláček (80. Plechatý), Hašek, Plachý – Novotný (59. Turyna), Mustedanagič (74. Urban).

Příbram: Jedlička – Makoš, Břížďala (58. Maršík), Hlavatý (70. Matoušek), Bouček (58. Pohořálek), Růžek, Januška, Laňka, Ayong (70. Bělohlávek), Květ, Šrain.

Rozhodčí: Nykl – Stumpf, Kučera.