Omlazený A-dorost zdolal Vyšehrad

22. 1. 2016 | 12:57zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka si na vyšehradském Brick Cupu poradila s domácím druholigovým soupeřem v poměru 3:1. Sparťané přitom kvůli reprezentačním povinnostem svých opor museli doplnit tým hráči mladšího dorostu.

Ve středu obrany odehráli celý zápas šestnáctiletí stopeři Marian Burda a Václav Penc. Do druhého poločasu je pak doplnili tři stejně staří spoluhráči: Richard Sedláček Václav Dudl a Christian Frýdek, který nahrál na dva góly. Svěřenci Davida Holoubka navíc nastoupili k utkání den po testech na Fakultě tělesné výchovy a sportu.

Sparta šla do vedení zhruba po dvaceti minutách hry. Ondřej Novotný převzal míč za obranou a následně přihrál do lepší pozice Filipu Haškovi, jenž vstřelil gól na 1:0.

Vyšehrad odpověděl ještě před přestávkou z rychlého protiútoku, a tak bylo po první půli skóre 1:1.

Sparťané sice do druhé části nastoupili s ještě mladší sestavou, ale i tak dokázali duel rozhodnout ve svůj prospěch.

Filip Hašek dal svůj druhý gól střelou z 20 metrů, která se odrazila od břevna za brankovou čáru. Na konečných 3:1 zvýšil Vojtěch Čmelík, jemuž přihrál před prázdnou bránu Frýdek. Tou dobou už domácí dohrávali v deseti, protože neměli kým nahradit zraněného hráče.

„Z mého pohledu skvělé utkání, které mělo tempo a hrálo se proti dobrému soupeři. My dnes byli také dobří a zaslouženě jsme vyhráli. Potěšilo mě, že i mladší kluci z ročníku 99 ukázali kvalitu a skvěle doplnili starší spoluhráče,“ těšilo trenéra sparťanské devatenáctky Davida Holoubka.

FK Slavoj Vyšehrad – AC Sparta Praha „U19“ 1:3 (1:1)

Branky Sparty: 19. a 70. Hašek, 81. Čmelík.

Sparta: Štorc – Sváta (46. Eichler), Penc, Burda, Čmelík – Wiesner (46. Dudl), Hašek, Havelka (46. Frýdek), Balvín (46. Plachý) – Mustedanagič, Novotný (46. Sedláček).