AC Sparta Praha

Fenomenální Zizu!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

15. 3. 2016 | 21:31zpět na seznam novinek

Úterní souboj sparťanské devatenáctky s Příbramí byl vskutku výjimečný. Sparťané dokázali zdolat silného soupeře neuvěřitelným poměrem 10:2. A mužem zápasu byl bezpochyby Zinedin Mustedanagič, který se podílel na většině gólů Sparty.

Bosenský talent sám nastřílel čtyři branky, na jednu přihrál, u jedné měl takzvanou druhou asistenci a další dvě padly z dorážek jeho střel. Přímo tak dopomohl k osmi zásahům svého mužstva. To vše stihl za 74. minut na hřišti.

Unikátní počin se mu navíc povedl v první půli, kdy během čtyř minut stihl vstřelit tři branky. „Určitě to byla zásluha týmu, jak jsme všichni pracovali a vlétli na ně od první minuty,“ odpovídal skromně mladý fotbalista. Zatímco on sám není příliš výřečný a spíše za sebe nechává mluvit výkony na hřišti, zpoza postranní čáry se mu dostávalo hlasité podpory od trojice fanoušků.

„Byl to brácha a dva kamarádi. Hráli jsme velký zápas prvního s druhým, tak mě přišli podpořit. U nás v Bosně se takhle fandí, tak museli i oni,“ prozradil, jak přišel ke svému malému fanklubu.

Trenér David Holoubek může mít radost, že jeho svěřenci očividně dokáží dávat hodně gólů i poté, co jejich nejlepší podzimní střelec Matěj Pulkrab odešel na hostování do Liberce. „Pulkyho“ roli nyní může zaujmout více hráčů a mezi ně určitě patří i Zinedin.

„Je nesmírně gólový,“ chválí ho kouč. A vysvětluje, proč jeho svěřenec měl donedávna problémy s proměňováním příležitostí. „Byl unavený, tak mu to tam tolik nepadalo… V přípravě nebyl tolik produktivní, nicméně do šancí se dostával, jen nedával branky. U těchhle mladých kluků je to jen otázka času, kdy jim to sedne.“

Podle trenérových slov přitom nemusíme očekávat, že by nadaný Bosňan nastupoval výhradně v útoku: „Může hrát kdekoliv. Střední zálohu, hrot, podhrot… Bude pracovat tam, kam se dostane,“ říká trenér Holoubek a dodává: „Zdenda teď hraje ve fantastické formě, pracuje v tréninku i v utkáních a my všichni ho máme moc rádi.“

 

 • U19 - vs. Pribram
 • U19 - vs. Pribram
 • U19 - vs. Pribram

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři