Juniorka vyhrála v Teplicích vysoko 5:0

25. 2. 2013 | 16:57zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka zvládla druhý zápas jarní části sezóny na výbornou. V Teplicích zvítězila 5:0 po velmi pěkném fotbalovém výkonu, když především ve druhé půli svého soupeře jednoznačně přehrála. Jedinou kaňkou je neplánované odstoupení Ujlakyho, kterému soupeř nakopl kotník. Naštěstí se však nejedná o nic vážného.

I přesto, že jako první zahrozili ve vápně domácí, byla to právě Sparta, která se radovala z vedoucího gólu. Konate našel v 8. minutě pěknou přihrávkou Reitera, který nedal domácímu brankáři šanci. 0:1.

Poté se hra trochu vyrovnala a menší šance si vytvářely oba týmy. Byli to ale právě mladí sparťané, kteří mohli zdvojnásobit vedení ve 38. minutě. Juliš se krásně uvolnil ve vápně mezi obránci, ale jeho povedená střela skončila pouze na tyči. Do poločasu se už nic významného nestalo, a tak šli týmy do šaten za sparťanského vedení.

Ve druhém poločase naši junioři zcela ovládli hru a vyjádřili to i gólově. Nejdříve se sparťané prosadili z rychlého brejku v 57. minutě, kdy Reiter našel povedeným pasem Juliše, který se proti brankáři nemýlil a zvýšil na 0:2 z pohledu domácích. Od tohoto momentu domácí odpadli a zbytek zápasu byl jen otázkou skóre.

To se opět změnilo o tři minuty později, kdy se ke střele protlačil Ujlaky a jeho jemně tečovaná střela zapadla přesně k pravé tyči. 0:3. O pár minut později mohlo být ještě veseleji, ale tentokrát se domácí brankář Lukáč proti Konatemu vytáhl.

To se mu ale už nepovedlo v 75. minutě, kdy si právě Konate naskočil na rohový kop a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 0:4.

Celkový stav utkání byl uzavřen velmi pěknou akcí Jánoše s Julišem, kdy se druhý jmenovaný opřel do míče nártem a krásnou střelou tyči nedal domácímu brankáři šanci. Sparťané se tak radují z celkového vítězství 5:0 na hřišti Teplic, které bylo více než zasloužené.

„Jsem velmi spokojený. Nejen, že se nám podařilo vstřelit pět branek, ale především jsem rád, jakým způsobem jsme k této výhře došli. Kluci si to odpracovali a fotbalově jsme soupeře jednoznačně přehráli,“ zářil po utkání trenér Petr Janoušek

FK Teplice U21 – AC Sparta Praha U21 0:5

Góly: 8. Reiter, 57. Juliš, 60. Uljaky, 74. Konate, 84. Jánoš

Žlutá karta: 77. Jánoš

Sestava Sparty: Nguyen - Breda, Tomášek, Polom, Nový -  Reiter, Pešek, Jánoš, Konate, Lácha (51. Ujlaky (75. Měska)) – Juliš