Juniorka v přestřelce s Bohemians vyhrála 5:4

19. 11. 2012 | 17:04zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška v posledním soutěžním utkání tohoto kalendářního roku porazili na svém hřišti Bohemians 1905.

Sparťané se ujali vedení už v 5. minutě. Jakub Pešek skvělým pasem našel za obranou zleva nabíhajícího Erika Ujlakyho, kterého ve vápně skluzem zastavil obránce hostů. Sudí Pavel Orel neváhal nařídit pokutový kop, který vzápětí proměnil prudkou střelou k levé tyči Henri Griffiths. 1:0.

Krátce nato však vyrovnal Lukáš Maxa, který svůj postup na bránu zakončil střelou mezi nohy brankáře Tomáše Bezstarosti. 1:1.

Během pár minut opět vedla Sparta. Kolmice Henriho Griffithse se štěstím prošla za obranu Bohemians a Jakub Dobiáš šel sám na brankáře Filipa Starczewského. Sparťanský forvard své sólo zakončil povedenou kličkou doprava a poté pohodlně vycházkovým tempem došel s míčem až do brány. 2:1.

Zhruba o sedm minut později Griffiths obral o míč stopera hostů a postupoval sám na bránu. Zvolil podobný způsob jako Dobiáš a rovněž úspěšně. 3:1.

Neuběhly ani dvě minuty a už padl další gól. Bohemians se po rozehrávce natlačili před bránu Sparty. Centr Maxy z pravé strany pak uklidil do šibenice Václav Šebek. 3:2.

Dvougólový náskok Spartě po půlhodině hry vrátil Martin Nový, který po přiťuknutí Griffithse přízemní střelou z hranice šestnáctky prostřelil gólmana hostů. 4:2.

Soupeř opět rychle odpověděl trefou Budínského, který po přihrávce Maxy snížil na 4:3.

Po změně stran zvýšil na 5:3 Jiří Miskovič, který zakončil povedenou individuální akci střelou pravačkou k pravé tyči.

Autor poslední sparťanské branky pak v 60. minutě fauloval ve vápně a z následného pokutového kopu snížil na 5:4 Nicolas Šumský.

V závěrečné půlhodině ubylo vyložených šancí a skóre se nezměnilo. Svěřenci Petra Janouška tak v posledním podzimním kole Juniorské ligy ukořistili plný počet bodů.

„Dnešní zápas musel potěšit oko diváka. Díky možnosti pokutového kopu se nám podařil úvod utkání. Místo toho, abychom se uklidnili a začali soupeře přehrávat, následovala zbytečně hektická hra, která zapříčinila, že jsme soupeře vždy nechali dotáhnout se na rozdíl jedné branky. Po každém našem gólu nastalo taktické hlucho. Chybovali jsme a dostali laciné branky,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců sparťanský trenér Petr Janoušek.

Oba týmy chtěli hrát útočný fotbal nahoru, přehrávat, nechtěli se schovávat na hřišti. Hodnotím pozitivně, že jsme dokázali dát pět gólů i za cenu čtyř obdržených a pražského rivala jsme přehráli v opět pozměněné sestavě,“ pochvaloval si sparťanský kouč.

AC Sparta Praha – Bohemians 1905 5:4 (4:3)

Branky: 5. Griffiths (z penalty), 17. Dobiáš, 25. Griffiths, 36. Nový, 53. Miskovič - 11. Maxa, 27. Šebek, 39. Budínský, 60. Šumský (z penalty)

Rozhodčí: Orel - Hock, Berka

Sparta: Bezstarosti - Holas, Hronek, Tomášek, Nový - Reiter (56. Golovko), Pešek, Miskovič, Uljaky (72. Matějka) - Dobiáš (46. Hájek), Griffiths

Bohemians: Starczewski - Živný, Žaloudek, Kouba (25. Šebek T.), Egert, Trýzna, Budinský, Maxa, Jiskra, Špíchal, Šebek V (46. Šumský).