Statistiky výhry ve Zlíně

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 2. 2016 | 9:36zpět na seznam novinek

Letenský tým dokázal v sobotním úvodním ligovém utkání nového kalendářního roku vyhrát ve Zlíně 2:1, když otáčel skóre v druhém poločase. Branky Kuby Brabce a Pepy Šurala padly během dvou minut a znamenaly zisk tří důležitých bojů.

Sparťané v zápase ve Zlíně vyprodukovali sedmnáct střel. Pouze tři z nich ale mířily na branku a dvě skončily za zády brankáře Dostála. Pět střel skončilo mimo branku, dvakrát míč trefil tyč a sedm střel dokázali domácí hráči zablokovat. Oproti tomu Zlín měl osm střel, z toho dvě na branku.

Domácí tým nebyl ani jednou v zápase v ofsajdu, zatímco sparťané čtyřikrát. Zlín měl k dispozici šest rohových kopů, ze kterých dokázal vstřelit svou jedinou branku v zápase. Sparťané z jednoho z deseti rohů v zápase dokázali vstřelit vítěznou branku díky šikovné teči Ondry Zahustela a následné přesné střele Josefa Šurala.

Letenští v zápase zaznamenali 502 přihrávek, z toho 407 přesných, což znamená 81% úspěšnost. Soupeř měl 335 přihrávek z úspěšností 77%.

Nejaktivnějším v přihrávkách byli tradičně sparťanští obránci při zakládání akcí, přičemž Mario Holek měl 91% úspěšnost přihrávek a Costa 89%. Ze záložníků měl nejlepší úspěšnost Lukáš Mareček, který zaznamenal 84% úspěšnost.

Během úvodního zápasu sparťané drželi míč na svých kopačkách přesně 25 minut a pět vteřin. Celkově bylo držení míče 55% - 45% ve prospěch Sparty. Nejvýrazněji drželi míč v úvodní čtvrt hodině druhého poločasu, kdy měli držení míče 74%.

Oba týmy měly v zápase shodně 104 útočných akcí. Sparťané jich nejvíce vedli po pravé straně (38x), šestnáctkrát se pustili do rychlého protiútoku.

Ačkoliv měli domácí hráči v útoku vysokého kapitána Poznara a především v úvodním poločasu hráli většinu míčů právě na něj, zaznamenali sparťané lepší statistiku vyhraných vzdušných soubojů. Konkrétně byla statistika 51% - 49% ve prospěch Sparty. Nejúspěšnější v tomto směru byl Ondra Zahustel, který vyhrál osm z deseti hlavičkových soubojů.

Co se týče statistiky soubojů, byl zápas celkově vyrovnaný. Z 211 soubojů sparťané uspěli ve 106, zatímco domácí vyhráli 105 soubojů.