AC Sparta Praha

S bráchou jsme si zbyli

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 4. 2017 | 20:16zpět na seznam novinek

Tentokrát běhali na letenském hřišti dva Šuralové. Ten mladší v dresu Zbrojovky, o šest let starší Josef byl však po utkání spokojenější: „Brácha je šikovný, mladý fotbalista, ale nějak výrazně nás nezlobil,“ těšilo sparťanského záložníka Josefa Šurala.

Brno v posledních čtyřech ligových utkáních remizovalo 0:0, překvapil tě takto ofenzivní zápas?

Dnes to bylo divoké. Brno doposud nebylo příliš střelecky aktivní, na druhou stranu ani neinkasovali, takže jsem měl trochu obavy, aby to neskončilo náhodou 0:0. Nakonec z toho byl výsledek pro fanoušky docela atraktivní a my tři body bereme všemi deseti.

V základní sestavě Brna nastoupil tvůj bratr Jakub, proběhlo nějaké hecování?

Já jsem se tomu popravdě příliš nevěnoval, čili žádné hecování neproběhlo. Původně jsem měl odehrát zápas na hrotu, takže bychom se tolik nepotkávali, ale nakonec nemohl nastoupit Venca Kadlec a my jsme si na sebe s bráchou tak nějak zbyli. Je to fajn zkušenost. Jakub je mladý a šikovný hráč, který se hodně snažil, ale nějak nás nezlobil.

Na podzim skončilo utkání s Brnem remízou 3:3, vybavila se ti nějaká vzpomínka v posledních minutách hry?

V něčem to bylo trošku podobné, pamatuji si, jak jsme tam v nastaveném čase přišli o výhru. Dnes to opět mohlo skončit divokou remízou, ale na domácím hřiště musíme Brno porazit.

Hosté začali už od úvodních minut hrát poměrně aktivně, zaskočil tě jejich styl hry?

Brno si vytvořilo dost šancí, hráli opravdu dobře. Hodně problémů nám nadělal Řezníček, velmi dobře hráli i ve středu hřiště a na můj vkus si vytvořili až příliš standardních situací, ve kterých byli dost nebezpeční. Směrem dozadu to od nás nebylo asi nejlepší.

Po derby jste se chtěli odrazit k ještě lepším výkonům, povedlo se to?

Doufali jsme, že nás ta remíza z derby a samotný výkon z něj nakopnou. Dnes to od nás nebyl úplně optimální výkon, nicméně jsme dokázali naplno bodovat.

Ještě vás i po týdnu mrzí, že jste si z Edenu odvezli jenom bod?

Nechceme se vymlouvat na penaltu. Před tím zákrokem bylo pět situací, kdy jsme mohli míč v klidu odehrát do zámezí a odváželi bychom si tři body. Upřímně, já bych tu penaltu z mého pohledu na hřišti v ten moment také pískl, teprve až když jsem viděl opakované záběry tak jsem usoudil, že se pískat neměla.

Druhé brance Sparty v dnešní zápase předcházel penaltový zákrok na tebe, jak se celá situace seběhla?

Z mého pohledu šlo o jasnou penaltu. Míč jsem si hodil dopředu, chtěl jsem za ním běžet a najednou mi tam strčil nohu, o kterou jsem zakopl. Ruce nahoru mi nevyletěly, nikam jsem se neodrážel, podle mě penalta. Hráči Brna ani nikterak neprotestovali.

 

 

 

 • Josef Šural
 • Josef Šural
 • Josef Šural
 • 9. 4. 2017 AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno 3:2

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři