AC Sparta Praha

Pokyny pro fanoušky cestující do Neapole

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

16. 9. 2014 | 19:06zpět na seznam novinek

Ještě před odjezdem do Neapole připravil klub ve spolupráci s místní policií několik tipů a doporučení, jak si výjezd užít a nepřijít k úhoně.

V případě, že se rozhodnete prohlédnout si před utkáním město, doporučujeme, abyste se pohybovali v menších skupinách a nechodili zcela individuálně. Snažte se nepřitahovat pozornost, zejména v MHD, nošením věcí se sparťanskými symboly. V Neapoli je také vysoká míra kriminality, proto doporučujeme nenosit u sebe cennosti.

Vyhněte se taškám přes rameno a batohům, které se Vám mohou snažit ukradnout místní lapkové. Policie doporučuje vyhnout se čtvrtím Forcella a Quartieri Spagnoli, kde již v minulosti byli fanoušci hostí napadeni.

Všichni fanoušci AC Sparta Praha mají na základě požadavku policie pro cestu na stadion využít speciální kyvadlovou přepravu (tzv. shuttle bus) mezi meeting pointem Stazione Marittima v přístavu a stadionem.

Tyto autobusy jsou připravené speciálně pro fanoušky AC Sparta Praha pro komfortnější přepravu na stadion, především pak s ohledem na bezpečnost během cesty na zápas.

Místní policie varuje před možnými konflikty nejen ze strany fanoušků SSC Neapol. Shuttle busy budou připraveny od 16:30, cesta na stadion tímto busem by měla trvat zhruba 50 minut. Před nástupem do shuttle busu budou probíhat bezpečnostní prohlídky italskou policií. Je zakázáno převážet na stadion pyrotechniku, zbraně a další nebezpečné předměty.

V případě nouze volejte následující čísla:

 • Policie 112 nebo 113
 • První pomoc 118

Kontakt na český konzulát v Neapoli:

Consulate of Czech Republic
Corso Umberto I., nr. 275
Napoli
Tel: 0039 81 268 784

 

Stadion SSC Neapol

San Paolo Stadium má kapacitu 60.240 míst. V den utkání bude pro fanoušky otevřen již od 18:00 hod. Vchod do sektoru hostí je Gate 26. Na stadion není možné přivézt buben, megafon ani vlajky na žerdích. Je povoleno vnášet pouze vlajky na zavěšení.

Doporučujeme vám dorazit s dostatečným předstihem, abyste stihli začátek utkání. U vstupu do sektoru proběhne kontrola údajů uvedených na vstupence s dokladem totožnosti (občanský nebo cestovní pas). Pakliže se nebudou údaje shodovat, nebude fanoušek vpuštěn na stadion. V Neapoli již nebude možno vstupenky zakoupit.

Po ukončení zápasu žádáme fanoušky, aby vyčkali na pokyn pořadatelů a policie a zůstali v sektoru. Je možné, že tato doba bude okolo 40 minut s ohledem na fanoušky domácího týmu a zajištění bezpečného odchodu ze stadionu pro fanoušky AC Sparta Praha. Po utkání opět zajistí místní policie shuttle busy na letiště nebo do centra města.

Sledujte v průběhu Vaší návštěvy Neapole twitterový účet pro fanoušky nejen na výjezdech, který najdete na twitterový účet ACSparta_Fans. Na této adrese naleznete vždy aktualizované informace. V případě, že sami máte účet na sociální síti twitter, můžete na tomto účtu také pokládat dotazy týkající se výjezdu.

 

 • Neapol

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři