AC Sparta Praha

David Hovorka se vrací do Sparty

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 2. 2017 | 13:20zpět na seznam novinek

Sparťanský odchovanec David Hovorka se po roce a půl vrací zpět na Letnou. Třiadvacetiletý obránce či defenzivní záložník strávil uplynulý rok a půl v Liberci, kam přestoupil v létě roku 2015, nyní se oba kluby dohodly na Davidově přestupu zpět do Sparty. David se Spartou podepsal smlouvu do 30. 6. 2020.

„David je válečník, nesnáší, když jeho tým prohrává, pro kluky kolem sebe je ochotný obětovat cokoli. Takové hráče mám rád. Navíc je náš, vyrostl tady,“ řekl Tomáš Požár k příchodu Davida Hovorky zpět na Letnou.

„Líbila se mi vize, kterou mi představil na osobní schůzce pan Požár. Bavili jsme se o plánech do budoucna a mém uplatnění ve Spartě – a to mě přesvědčilo. V klubu mám osobní historii, prošel jsem mládeží, pro mě je to teď nová výzva a krok dopředu,“ řekl David pro klubový web.

Do sparťanského áčka se poprvé dostal během zimní přípravy v sezóně 2012/2013. V soutěžních ročnících 2013/2014 a 2014/2015 působil na hostování v Hradci Králové a Viktorii Žižkov. Ve druhé lize odehrál nejprve sedm utkání v dresu východočeského celku, v následující sezóně odehrál 29 zápasů v dresu žižkovské Viktorie.

V létě roku 2015 zamířil na sever Čech, když po přestupu ze Sparty začal oblékat dres Slovanu Liberec. V jeho dresu odehrál v první sezóně pětadvaceti ligových zápasů a vstřelil také dvě branky. Osm zápasů odehrál také v Evropské lize. Stejný počet utkání v této soutěži přidal i v aktuálním soutěžním ročníku, který pro něj ovšem skončil předčasně již během podzimní části.

V lize odehrál jedenáct utkání, naposledy hrál na konci října při prohře Liberce na hřišti Bohemians. O čtyři dny později si v zápase Evropské ligy proti Fiorentině poranil vážně koleno a musel na operaci, po níž následuje minimálně půlroční léčba a rekonvalescence. „Aktuálně jsem v Čechách a věnuju se rehabilitaci,“ potvrdil David, který má na svém kontě v české nejvyšší soutěži 36 zápasů a tři vstřelené branky. K týmu se David připojí v pondělí 13. února.

Ze své sparťanské minulosti se zná i s Davidem Holoubkem. „S Davidem Holoubkem se znám z doby mého působení na Strahově, trénoval mě jako asistent v dorostu.“

 • David Hovorka
 • David Hovorka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři