AC Sparta Praha

Lukáš Vácha - Záložník

Úvod - Fanoušci

Datum konání online chatu: 12. 1. 2013 zpět na seznam online chatů

Lukáš Vácha

datum narození: 13. 5. 1989 funkce: Záložník
místo narození: Praha

Charakteristika

Jako slávistický odchovanec v Edenu šanci nedostal a tak sbíral prvoligové zkušenosti především na hostováních. Nejvíce o sobě dával vědět na tom posledním, ve Slovanu Liberec, do kterého později i přestoupil a v sezoně 2011/2012 s ním vyhrál mistrovský titul. Lukáš patřil k základním stavebním kamenům mládežnických reprezentací.

Lukáš Vácha

Položené a zodpovězené otázky

(David Pavlíček): Dobrý den, online chat s Lukášem Váchou začne zhruba o deset minut později. Lukáš si plní své tréninkové povinnosti.
(David Pavlíček): Dobrý den, online chat s Lukášem Váchou právě začíná.
wisi: Čau Lukáši jak se cejtíš po přestupu do Sparty? Jsou ti hráči Sparty sympatičtí? Jinak hodně štěstí ve Spartě a v životě :)
Lukáš Vácha: Děkuji za gratulaci. Cítím se dobře, spadla ze mně nervozita a jsem rád, že se dotáhl přestup do konce. Vše zatím probíhá v pořádku a myslím, že se spoluhráči nebudu mít žádný problém.
VojtechMikyska: Zdravím tě Lukáši. Chci se zeptat, jak se těšíš na atmosféru na Letné a jak si ji vnímal jako hráč Liberce a jak myslíš, že ji budeš vnímat nyní jako Sparťan (myšleno fanouškovskou atmosféru :))? Ať se daří...
Lukáš Vácha: Na Spartu se vždycky každý těší, protože podporu fanoušků má Sparta hodně dobrou. Teď to budu navíc určitě vnímat jinak, těším se!
Caafa: Kdo je podle vás největší persona současné sparťanské kabiny?
Díky a ať se vám ve Spartě daří.
Lukáš Vácha: Ještě jsem nevycítil, kdo přesně vede kabinu. Jsem tu krátce, ale myslím si, že starší hráči budou mít hlavní slovo.
Bega: Je o tobě znémé, že jsi tzv. „univerzál“. Vím, že se asi nejlíp cítíš ve středu zálohy. Ale dovedeš si představit, že by jsi ve Spartě v případě potřeby hrál na kraji zálohy, resp. obrany?
Lukáš Vácha: V Liberci jsem ve středu zálohy hrál skoro 3,5 roku, takže to přeorientovávání se by bylo hodně těžké. Každopádně jsem z rohovorů s trénéry pochopil, že právě na střed zálohy se mnou počítají, takže nad tím ani nemusím přemýšlet.
adam: Zdravím Lukáši, chci se zeptat, jaké konkrétní důvody tě vedly k rozhodnutí upředňostnit nabídku Sparty před tou z Plzně. Díky a přeji hodně úspěchů.
Lukáš Vácha: Určitě eminentní zájem Sparty, který byl od začátku intenzivní. Jednání s panem Lavičkou i panem Otavou. Jak jsem říkal po podpisu smlouvy, Sparta je z historického hlediska nejlepší a velkou roli hraje i fakt, že Sparta každým rokem bojuje o evropské poháry.
OndraSF: Číslo 6 na dresu jste si dal do smlouvy? Máte k němu zvláštní vztah i mimo fotbal, nebo jste si na něj jen zvykl? Před vámi ho nosily klubové legendy Honza Berger nebo váš nový trenér Zdeněk Svoboda. Je to pro vás motivující?
Lukáš Vácha: Pro mne to čílso znamená hodně. Když nebylo k dispozici, bral jsem si devítku, protože je to obrácená šestka. Ve smlouvě jsem ji tu ale neměl. Jsem rád, že mi ji tady Tomáš Přikryl přepustil a jsem hrdý na to, že ji tu můžu nosit po takovýchto hráčích - a nezapomínám ani na Vaška Drobného.
laiho: Jak se těšíš na spolupráci ve středu zálohy s Markem Matějovským? Jaký je to podle tebe hráč?
Lukáš Vácha: Myslím, že Marek se určitě těší, že budeme hrát nyní jako spoluhráči, protože jako protihráč jsem mu toho moc nedaroval. Marek je mozek týmu, který dokáže dát finální přihrávku a zároveň umí uklidnit hru a řídit zálohu. Pokud se sejdeme na hřišti, tak to bude samozřejmě dobře.
pepano71: Jaké bylo přijetí na Spartičce.Už tě to něco stálo?
Lukáš Vácha: Zatím jsem oficiální zápisné neplatil, ale myslím, že to brzy přijde. Marek Matějovský už mě ale upozorňoval, že mimo placení se tu i zpívá! Co se týče přijetí, bylo skvělé, už proto, že se s většinou hráčů znám.
time4ty: těšíš se na zápas s Libercem? nebude to pro tebe trošku demotivace porazit kluky s nimiž jsi dlouho hrál?
Lukáš Vácha: Těším se hlavně na to, až přijedem do Liberce. Utkání Sparty s Libercem byla vždy dobrá, teď se budu snažit ze všech sil, aby vyhrála Sparta.
100000039401663: Ahoj Lukáši,vítám tě na letné.chtěl bych se zeptat. v záloze tě to táhne spíše víc dopředu,nebo naopak víc dozadu.a na co se ve Spartě nejvíc těšíš ? :) diky za odpověd a hodně štěstí :)
Lukáš Vácha: Težko říct. Myslím, že jsem přesně něco mezi tím. Nejsem ani obranář, ani ofenzivní špílmachr a to je přesně to, v čem se cítím nejlépe.
V tuhle chvíli se nejvíc těším na první zápas - nemyslím zrovna Chelsea, ale ten první, ve kterém nastoupím.
mates1989: Čuss Lukáši, v první řadě ti chci pogratulovat, řekl bych k vydařenému přestupu a popřát hodně štěstí a spoustu trofejí s naším klubem!!!
Zajímá mě zda si byl někdy opravdu velikým fanouškem Slávie (vím, že to máte v rodině), nepřijde mi, že bys byl nějaký srdcař tohoto klubu...Což je jedině dobře ;-)
Ještě jednou hodně úspěchů a ať pomůžeš k vyklepnutí Chelsea ;-)
Lukáš Vácha: Děkuji za gratulaci a přivítání. Ve Slavii jsem vyrostl a vychovali mě tam, takže určitý vztah k tomuto klubu stále mám, ale teď pro mě začíná nová etapa, na kterou se moc těším.
Brcaaal: Jak si přišel k twitteru? Nemáš někdy z nějakýho tweetu strach, že by si řek něco, co bys možná neměl?
Lukáš Vácha: V Liberci s tím přišel Theo a byli jsme první, kdo to tady měl. Rozšířili jsme to do kabiny a teď se to šíří po republice. Každý si musí hlídat co píše, i já už si dávám pozor.
koty3: Jak se těším na svoje první derby ? Přeci jenom je to něco jiného než Jablonec X Liberec !
Lukáš Vácha: Nikdy jsem velké ligové derby nehrál, takže to pro mě bude velký zážitek. Tenhle zápas je specifický, tady půjde všechno stranou a budu chtít vyhrát.
Alless: Prvně Tě vítám ve Spartě! Tak co Lukáši, vyhrajeme titul? Ať se Ti ve Spartě daří alespoň tak jako v Liberci! Hodně zdraví a kvalitních výkonů ve Spartě!
Lukáš Vácha: Díky za přání, k titulu povede dlouhá cesta, uděláme pro něj ale všechno. Na Letné brzy nashle!
(David Pavlíček): Děkujeme za vaše otázky. Online rozhovor se nyní přesouvá na sport.idnes.cz. U toho dalšího na www.sparta.cz naviděnou!
Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři