HET liga

10. kolo - HET liga 2017/2018

GENERALI Arena, 15. 10. 2017 | 18:00

AC Sparta Praha 0:1 (0:1) FC Viktoria Plzeň

Sparťané v dramatickém zápase s Plzní na body nedosáhli. Přestože byli po většinu času aktivnějším týmem a vypracovali si řadu gólových příležitostí, podlehli Viktorii 0:1.

Oproti poslednímu zápasu na půdě Dukly udělal Andrea Stramaccioni jedinou změnu v sestavě, když na levém křídle nahradil Bogdana Vatajelua Josefem Šuralem.

První dvě dobré příležitosti zápasu měl kapitán David Lafata, jenže po přihrávkách Václava Kadlece a Jonathana Biabianyho své pokusy nezamířil přesně.

Vedení se nakonec ujali hosté, ve chvíli, kdy tlak Sparty v prvním poločase vrcholil. Z pravé strany odcentroval Hejda a míč se z hlavy Koláře snesl pod břevno Dúbravkovy branky.

Akce v první půli ale zdaleka nebyla u konce. Na úvodní gól hostí mohl rychle odpovědět Hovorka, jenže jeho hlavičkový pokus z brankové čáry odvrátili obránci Viktorie. Na druhé straně trefil Kopic stříleným centrem Petrželu a Martin Dúbravka předvedl vynikající zákrok.

Stejně si sparťanský brankář vedl krátce po startu druhé půle, když vytáhl nepříjemnou Petrželovu střelu po rychlé kombinační akci Plzně. Na druhé straně v dobré pozici pálil Václav Kadlec, jenže jeho pokus srazil mimo tři tyče David Lafata.

Sparťané ve druhé půli útočili ze všech sil a u většiny nebezpečných akcí byl Václav Kadlec. Nejprve přesprintoval obránce a přehodil Kozáčika, před dobíhajícím Ben Chaimem ale míč do zámezí uklidil Řezník.

V závěrečné desetiminutovce pak parádní ranou z dálky nastřelil tyč a dorážející Ben Chaim stál bohužel v momentu střely v ofsajdu. Vyrovnávací branku pak nepřinesl ani závěrečný tlak domácích.