HET liga

7. kolo - HET liga 2017/2018

Eden, 17. 9. 2017 | 18:00

SK Slavia Praha 2:0 (0:0) AC Sparta Praha

Sparta v derby se Slavií v Edenu prohrála 0:2. O vítězství domácího týmu rozhodli góly v druhém poločase Milan Škoda a Josef Hušbauer.

Andrea Stramaccioni byl nucen nahradit nemocného Hovorku Costou a na levém kraji obrany bylo místo pro uzdraveného Michala Kadlece. Zahrál si i jeho jmenovec Václav, který na hrotu útoku nahradil Davida Lafatu.

Slavia byla v prvním poločase aktivnějším týmem, sparťané hrozili povětšinou z rychlých protiútoků. Nadějnou střelou se prezentoval Georges Mandjeck, ale zpoza vápna branku netrefil.

To Martin Dúbravka byl v akci častěji, než jeho slávistický protějšek, a v první půli předvedl několik skvělých zákroků. Ty nejlepší po půlhodině hry, kdy nejprve vyrazil tvrdou ránu Rotaně a hned na to také dorážku Stocha. Vzápětí se k míči dostal Škoda, jehož pokus Costa vykopl zřejmě až za brankovou čarou, ale rozhodčí gól neviděli.

Ve druhé části jako první výrazně zahrozili sparťané, když Biabianyho tečovaný centr prolétl malým vápnem, ale za brankovou čáru se neodrazil. Skóre se však měnilo krátce na to na druhé straně, když si Škoda naskočil na Stochovu standardku a hlavou překonal Dúbravku.

Andrea Stramaccioni vrhl síly do útoku, vyslal do hry Šurala i Lafatu, jenže ani jeden z nich vyrovnat nedokázal. O možnost závěrečného tlaku navíc Sparta přišla vyloučením Costy, načež gólovou pojistku pro domácí přidal v samém závěru Hušbauer.