HET liga

6. kolo - HET liga 2017/2018

GENERALI Arena, 10. 9. 2017 | 18:00

AC Sparta Praha 2:0 (1:0) MFK Karviná

Tenhle zápas patřil Tomáši Rosickému. V základní sestavě nastoupil po sedmnácti letech a v sedmnácté minutě vstřelil gól, kterým nasměroval svůj tým k výhře 2:0 nad Karvinou.

Do sestavy se také vrátil Srdjan Plavšić, který začal na střídačce a do hry se dostal v samém závěru, když nahradil právě Rosického. Nastoupit naopak nemohl nemocný Lukáš Štetina.

Sparťané si proti Slezanům udržovali převahu a první velkou šanci promarnil David Lafata, který přesný centr z pravé strany poslal na zadní tyči ve skluzu jen mimo. Úspěšnější byl v sedmnácté minutě Tomáš Rosický, který si počkal na další centr zprava a z první překonal karvinského brankáře Berkovce. Šlo o Rosického první gól po návratu na Letnou.

Karvinští ale na Letné zlobili a v prvním poločase si vypracovali hned několik gólových příležitostí. Jenže Dúbravka tolik práce neměl, nejnebezpečnější pokusy Letiće a Ramireze nemířily přesně a skončily mimo.

První skvělý zákrok tak slovenský brankář v barvách Sparty zaznamenal až na samém úvodu druhé půle, kdy fantasticky vytáhl technickou střelu Budínského z dvaceti metrů.

Při šancích Lafaty a Sáčka se zaskvěl i Berkovec, jenže když po rohovém kopu ve vápně propadl míč k volnému Davidu Hovorkovi, byl bez šance a Sparta vedla o dvě branky.

Zbytek utkání už sparťané bez větších potíží kontrolovali, v samotném závěru mohli přidat i třetí gól, jenže Plavšiće z brejku vychytal Berkovec a Václav Kadlec dorážkou odkrytou branku minul. I tak si sparťané pozásluze ze souboje se Slezany odnášejí všechny body.