Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2017/2018

Františkovy Lázně, 1. 7. 2017 | 11:00

AC Sparta Praha 6:0 (2:0) 1. FC Karlovy Vary

S Davidem Lafatou na hrotu i Ondrou Zahustelem na pozici stopera. Tak nastoupili sparťané do prvního zápasu pod vedením nového realizačního týmu. Utkání ve Františkových Lázních proti divizním Karlovým Varům skončilo výhrou Sparty 6:0 i díky třem trefám Davida Lafaty.

Kapitánem pro úvodní zápas letní přípravy byl stoper Lukáš Štetina.

Po úvodních šancích, ve kterých ale sparťané neuspěli se střelami zblízka a neujala se ani hlavička Štetiny po rohovém kopu, se nakonec sparťané prosadili v pětadvacáté minutě, kdy si David Lafata naběhl na přihrávku od Karavaeva a prostřelil zblízka brankáře.

Sparťanský střelec přidal svou druhou branku v zápase po dalších jedenácti minutách hry, kdy si za obranou našel přihrávku od Vukadinoviće a pohotovou střelou překonal brankáře Cháru znovu.

Na zvýšení skóre potřebovali sparťané jen tři minuty od začátku druhé půle, když Karavaev nejprve doběhl dlouhý míč na pravé straně, narazil si s Vukadinovićem a centrem připravil pozici pro Šurala, který poslal míč do sítě - 3:0.

Během dvou minut se podařilo sparťanům skóre navýšit na 5:0. Nejprve vybojoval Vukadinović míč na pravé straně a předložil jej Lafatovi před prázdnou branku. V 56. minutě pak Vukadinović zatáhl míč až k brankové čáře, přihrával na Lafatu, který ale nadzvedl nohu, přičemž pustil míč Šuralovi, který poslal po zemi míč do sítě.

Šestou trefu zápasu si připsal střídající Matěj Pulkrab, jenž si naběhl do vápna, kde mu šikovně zastavil podrážkou míč Milan Piško a Pulkrab technickou střelou nedal brankáři šanci.

Sparťané se dostali do dalších slibných šancí, ale Juliš, Pulkrab ani Lafata další branku nepřidali.