Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2017/2018

Tréninkové centrum mládeže Strahov, 4. 7. 2017 | 10:15

AC Sparta Praha 3:1 (1:1) FC MAS Táborsko

Sparťané vítězně zvládli i svůj druhý letní přátelák a na Strahově porazili Táborsko 3:1. Na krásnou úvodní branku Lukáše Marečka navázal dvěma trefami David Lafata.

Sparťané do zápasu vstoupili s jedinou změnou oproti poslednímu zápasu proti Karlovým Varům, Vukadinoviće nahradil Šural. Svou premiéru v dresu Sparty si v druhém poločase odbyly letní posily, Dúbravka s Plavšićem.

Sparťané zahrozili hlavičkou Lafaty a velkou šancí Vatajelua, který si však sám před ležícím brankářem nepočínal dobře a nepovedený pokus poslal vedle.

Skóre otevřel až v osmadvacáté minutě Lukáš Mareček, který napřáhl z dálky a levačkou nedal brankáři soupeře šanci.

Jenže hned o čtyři minuty později bylo vyrovnáno, když Martin Frýdek odkopem trefil pouze nohu Klusáka, od níž se míč odrazil za bezmocného Koubka.

Hosté mohli jít v prvním poločase dokonce do vedení, když si Prošek ve vápně zpracoval přihrávku z levé strany a z otočky trefil břevno sparťanské branky.

Vedení si sparťané vzali zpět v 58. minutě, kdy si Plavšić pohrál z obráncem, který ho ve vápně musel zastavit nedovoleně, a nařízenou penaltu bez potíží proměnil Lafata.

Sparťanský kapitán si gólovou radost zopakoval v 76. minutě, kdy do prázdné branky zakončil po krásné kombinaci a chytré přihrávce střídajícího Vukadinoviće.