17. kolo - Česká liga dorostu U16, sk. A 2016/2017

Luční, 2. 4. 2017 | 16:15

FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1) AC Sparta Praha U16

Očima trenéra Havlíčka:

"Na začátku utkání se dostal do dobré příležitosti útočník Hložek, obešel brankáře, ale jeho přízemní střelu odvrátil domácí obránce ve skluzu na rohový kop. Poté zahrozili domácí sérií standardních situací. V 16. minutě jsme provedli pěkný rychlý protiútok. Kozák vybojoval u postranní čáry míč, vysunul za obranu Hložka, který přesně našel Pennera a bylo to 1:0. Poté jsme polevili v aktivitě a hra se vyrovnala.

Do druhé půle jsme vstoupili dobře, pracovali jsme kvalitně v obranné fázi. Po zisku míče jsme podnikali rychlé protiútoky, ze kterých jsme si vytvořili tři vyložené šance. Do dvou se dostal Kozák a v dobré pozici po centru Gabriela z křídelního prostoru přestřelil Penner. Od 60. minuty se dostali domácí do tlaku několika standardními situacemi a začali nás přehrávat. Vytvořili si několik šancí, které nevyužili. V 73. minutě mohl rozhodnout Bláha, ale těsně minul. Utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem.

Utkání jsme zvládli výsledkově, ale ze hrou spokojení být nemůžeme. V útočné i obranné fázi jsme nehráli dobře. V útočné fázi jsme neproměnili vyložené šance. Soupeř měl tak stále šanci na vyrovnání a díky tomu nám dělal velké problémy."