Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2016/2017

Rýnholec, 21. 1. 2017 | 14:00

AC Sparta Praha 5:1 (4:0) FK Ústí nad Labem

Sparťané zvládli vítězně i druhý sobotní přípravný zápas, když druholigové Ústí nad Labem porazili vysoko 5:1. Dvakrát se v zápase trefili David Lafata a Zinedin Mustedanagič, jednu trefu přidal Matěj Hybš.

Do druhého sobotního zápasu nastoupili v dresu Sparty David Lafata, Aleš Čermák a kapitánem byl Filip Havelka. V sestavě byli ale také hráči z juniorského týmu, který se vrátil z kondičního soustředění.

První šanci zápasu měli Lafata s Traorem, ale ani jeden z nich nedokázal zakončit přesně. Krátce na to trefil Aleš Čermák břevno. A v sedmé minutě se už sparťané radovali z prvního gólu, když Havelka mezi obránce našel Mustedanagiče, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

O deset minut později letenský tým vedl již o dvě branky. Traore si navedl míč do středu hřiště, když obešel několik protihráčů, našel Dudla na pravé straně, který předložil míč po zemi Lafatovi před prázdnou branku - 2:0.

Sparťané jasně dominovali i v dalších minutách a sedm minut před přestávkou zvýšil na 3:0 Matěj Hybš, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území po rohovém kopu a napálil míč razantně do sítě.

Těsně před přestávkou se dostal po pravé straně až do vápna Traore, který přihrál Mustedanagičovi, který ještě vymyslel lepší pozici pro Lafatu, který poslal podruhé v zápase míč do prázdné branky a zvýšil na 4:0.

Sparťané měli zápas pevně pod kontrolou i v druhém poločase, ale zpočátku se jim nedařilo dostat se do zakončení či své šance neproměnili. Pátého gólu se tak diváci dočkali až v 67. minutě, kdy Lafata napadal rozehrávku brankáře Ústí, míč se odrazil k Mustedanagičovi, jenž trefil prázdnou branku a zvýšil na 5:0.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu se dočkali gólu také ústečtí, když se střelou na přední tyč prosadil Martin Jindráček.

V závěru mohl ještě Mustedanagič po přihrávce od Hybše, ale přízemní střelou nedokázal brankáře prostřelit a hattrick nakonec nezaznamenal.