Příprava

Generálka - Příprava 2016/2017

GENERALI Arena, 11. 2. 2017 | 14:00

AC Sparta Praha 1:1 (1:0) MŠK Žilina

Sparťané v posledním přípravném utkání remizovali na Letné s vedoucím celkem slovenské nejvyšší soutěže Žilinou 1:1. Jedinou branku Sparty vstřelil v prvním poločase Michal Sáček.

Na ostře sledovaném postu levého obránce nastoupil Costa, uprostřed zálohy místo Čermáka Sáček a na hrotu útoku dostal místo Lafaty šanci Lukáš Juliš.

Úvodní šance utkání v podání Dočkala a Juliše zneškodnil bez větších potíží brankář Žiliny Volešák. Ten už byl ve 24. minutě překonán, jenže Lukáš Juliš v další dobré příležitosti hlavičkoval nad branku.

Sparťané se tak dočkali až o dvě minuty později. Centr z pravé strany se dostal k Néstorovi, jehož střelu sice Volešák vyrazil, ale na Sáčkovu dorážku už byl krátký.

Do konce prvního poločasu se stihl blýsknout krásnými nůžkami Néstor, jenže míč skončil na břevně a dorážející Lukáš Juliš stál v ofsajdu.

Sparta ve druhém poločase vystřídala kompletně celou jedenáctku a na hřiště se mimo jiných dostal i Jan Pavlík z juniorky, pro nějž šlo o vůbec první start v dresu áčka.

Blízko brance byl se svou střelou z voleje David Lafata, po centru Čermáka ale vypálil jen do brankáře. V poslední desetiminutovce se blýskl parádní střelou z dálky také Filip Havelka, jenže trefil jen břevno.

A tak se skóre měnilo z ojedinělé šance na druhé straně. Centr z pravé strany si před brankou našel Haskič a lehkou tečí překonal Bičíka.

Hosté mohli v samotném závěru dokonce vstřelit vítěznou branku, ale Škvarka po chybném Bičíkově vyběhnutí z dálky netrefil prázdnou branku.