Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2016/2017

Benidorm, 3. 2. 2017 | 18:00

AC Sparta Praha 2:0 (1:0) FC Zenit

Tak tohle je hodně cenná výhra! Sparta v závěrečném španělském přáteláku porazila v Benidormu Zenit 2:0. O góly se postarali Bořek Dočkal s Lukášem Julišem, Tomáš Koubek k výhře přispěl chycenou penaltou.

Po úvodním oťukávání přišla první dramatická situace až ve 24. minutě, když Shatov poslal ve vápně k zemi Karavaeva a nařízenou penaltu bez potíží proměnil Bořek Dočkal.

Hned vzápětí mohla Sparta vést o dvě branky, když se Čermák po Konatého pasu uvolnil přes obránce a nebezpečně vypálil nad branku. Zenit se ke slovu dostal až v závěru poločasu, kdy po rohovém kopu tečoval nepřesnou Criscitovu střelu Javi Garcia a míč orazítkoval břevno.

Criscito byl v akci i z kraje druhé půle. To když Costa ve vápně fauloval Kokorina a kopala se další penalta. Jenže Criscitovu střelu Koubek vyrazil mimo!

Zenit ale mocně sahal po vyrovnání i dál. Mauricio z nebezpečné standardky trefil jen sparťanskou zeď a Kokorin po Ivanovičově přízemním centru zblízka trefil jen Koubka.

Jenže skóre se měnilo na druhé straně. Brankář Lodygin skvěle vyrazil po sobě jdoucí střely Konatého a Karavaeva, na hlavičkovou dorážku Juliše už ale dosáhnout nemohl.

Druhý sparťanský gól nápor ruského týmu otupil, Zenit už zahrozil jenom dalším nepříjemným centrem z pravé strany, na který těsně nedosáhl Djordjevic. Naopak v táboře rudých mohlo být ještě veseleji, jenže Dočkalova dělovka ze standardky skončila jen na břevně.