Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2016/2017

Meteor, 24. 1. 2017 | 13:00

AC Sparta Praha 5:0 (2:0) MFK Ružomberok

Znovu pět gólů! Sparťanští fotbalisté před pátečním odjezdem na soustředění do Španělska porazili slovenský Ružomberok jasně 5:0, když se střelecky prosadilo pět různých hráčů.

Sparťané do zápasu hraném na umělé trávě na pražském Meteoru nastoupili v brance s Tomášem Koubkem, Michal Sáček hrál na pravé straně obrany, stejně jako druhý poločas proti Freiburgu a na hrotu útoku nastoupil Lukáš Juliš.

Do první větší šance se dostali hráči slovenského týmu, když v jedenácté minutě vyskočil nejvýše kapitán Teixeira a hlavou poslal míč přímo do břevna sparťanské branky. Sparťané v první desetiminutovce měli několik náznaků, ale akce nedotáhli do finální fáze.

Sparťané se začali do šancí dostávat po dvaceti minutách hry, kdy nejprve trefil zblízka brankáře Holek, aby gólman Hajduch vychytal krátce poté také Lukáše Juliše po střele zblízka.

Vedení si Sparta zajistila v šestadvacáté minutě, kdy se Konaté uvolnil ve vápně kolem brankáře a byl sražen k zemi. Následnou penalt proměnil Bořek Dočkal.

Ještě do poločasu sparťané zvýšili na rozdíl dvou branek, když Tiémoko Konaté doběhl dlouhý pas na levé straně hřiště a předložil jej přesně do běhu Lukáši Julišovi do pokutového území a sparťanský útočník poslal míč přesně do sítě – 2:0.

Trenéři udělali do druhého poločasu několik změn a na hřišti se objevili například Christian Frýdek, Filip Havelka či Michal Kadlec a Bogdan Vatajelu. Po šesti minutách hry sparťané vyrazili do protiútoku, míč se dostal ke Konatému, jenž si zasekl míč kolem obránce na hranici vápna a přesnou střelou k tyči zvýšil na rozdíl tří branek.

O dvanáct minut později už to bylo o čtyři góly, když se míč po rychle rozehraném rohovém kopu dostal ke Karavaevovi, jenž dlouho neváhal a technickou střelou k tyči překvapil brankáře soupeře – 4:0.

Sparťané nepřestávali hrát a hned o tři minuty později přidali pátý gól. Konaté si opět zasekl míč do středu hřiště, ale tentokrát místo střely přihrál na nabíhajícího Čermáka, který nadvakrát dopravil míč do sítě – 5:0.

Deset minut před koncem mohl zvýšit skóre Michal Kadlec, ale po faulu na Konatého druhý pokutový kop v zápase, neproměnil, když vysoko přestřelil branku.