Příprava

Přátelské utkání - Příprava 2016/2017

Rýnholec, 21. 1. 2017 | 11:00

AC Sparta Praha 4:0 (1:0) FK Teplice

Po návratu ze soustředění ve Španělsku sparťané odehráli první ze dvou sobotních přípravných utkání na umělé trávě v Rynholci. Proti Teplicím si Néstor připsal svůj premiérový gól po příchodu z Dukly a díky dalším gólům Konatého, Karavaeva a Juliše vyhrála Sparta 4:0.

V sestavě úvodního sobotního zápasu nastoupily také zimní posily Vatajelu s Néstorem, v brance Tomáš Koubek a v záloze s kapitánskou páskou Michal Sáček.

Do první slibné příležitosti se dostal v osmé minutě Lukáš Mareček, který po přihrávce od Tiémoka Konatého střílel zpoza vápna k tyči, ale Tomáš Grigar pohotovým skokem míč vyrazil na roh.

V dalších minutách sparťané trpělivě kombinovali především na vlastní polovině nebo kolem půlící čáry, ale do šancí se nedostávali. Tepličtí hráči se snažili ohrozit branku Tomáš Koubka nejprve přímým kopem v podání Filla, který ale přestřelil. Následně střílel z úhlu Jakub Hora, ale jeho pokus sparťanský brankář vyrazil na roh.

Vedení se tak ujali sparťané v devětadvacáté minutě, kdy se k míči dostal na pravé straně Juliš a po jeho centru přesně zakončil Tiémoko Konaté, který vstřelil úvodní sobotní gól.

Na začátku druhé půle měli nejprve šanci Dočkal s Julišem, ale první jmenovaný netrefil branku z hranice penalty, druhého vychytal teplický brankář. V šedesáté minutě zápasu ale sparťané vedli již o dvě branky, když Karavaev našel ve vápně přihrávkou po zemi Néstora, jenž střelou z otočky poslal míč pod teplickým brankářem do sítě a vstřelil svůj první gól za Spartu po svém příchodu z Dukly.

O devět minut později to již bylo o tři branky, když si Vyacheslav Karavaev navedl míč z pravé strany do středu hřiště a přesnou střelou levačkou poslal míč k tyči teplické branky – 3:0.

Dvě minuty před koncem byl ještě faulován ve vápně Bořek Dočkal a rozhodčí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Lukáš Juliš, jenž tak stanovil konečné skóre zápasu na 4:0.