Utkání

1. kolo - UEFA Youth League 2016/2017

Viktoria Žižkov, 28. 9. 2016 | 14:00

AC Sparta Praha U19 4:0 (3:0) FK Mladost Podgorica

Devatenáctka opět potvrdila své kvality. V prvním střetnutí mládežnické Ligy mistrů, kdy na hřišti Viktorie Žižkov mladí sparťané přivítali celek FK Mladost Podgorica z Černé Hory, vybojovali svěřenci trenéra Davida Holoubka vítězství 4:0, které jim dává do odvety na Balkáně velkou šanci na postup.

Ve druhé minutě se ve slibné šanci po rohu ocitl levý krajní obránce Václav Dudl, jeho střelu ale dokázal černohorský gólman Pavićević zneškodnit. Tlak Sparty pokračoval i v následujících minutách, k ojedinělé střele se Podgorica dostala v jedenácté minutě, míč ale skončil vedle levé tyče Kotkovy branky.

Pěknou akci přinesla ve čtrnácté minutě spolupráce Majky a Mustedanagiče, kdy prvně jmenovaný vysunul kolmicí bosenského hráče. Ten se ovšem k balonu dostal ve stejný okamžik jako brankář hostů, který vybíhal proti. Situace tak nejen že neskončila brankou, ale Zizu navíc obdržel žlutou kartu.

Jedenadvacátá minuta přinesla Spartě po zásluze vytoužené vedení. Po faulu na Dudla se k rozehrávce přímého volného kopu od levé postranní čáry postavil Zizu a s přehledem dokázal překonat nabíhající obránce i Pavićeviće v brance.

Po půlhodině hry se síly na hřišti srovnaly a dvakrát zahrozil soupeř. Nejprve po centru z pravé strany pálil Djukić a Kotek díky perfektnímu zákroku udržel čisté konto. O deset minut později pak hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Musić.

Samotný závěr poločasu pak přinesl drtivý tlak domácího týmu, který vyvrcholil hned dvěma góly do šatny. Nejprve tečoval prudkou přízemní střelu Havelky do protipohybu vlastního gólmana Scekić. V nastaveném čase pak zahrál Tomić ve vápně rukou a nařízený pokutový kop proměnil Zizu Mustedanagić.

Z druhé půle uběhlo necelých deset minut, když v pokutovém území najel Jablan zezadu do Majky, za což viděl žlutou kartu, a kopala se další penalta. Tentokrát si míč postavil na značku Ondra Novotný, jeho prudkou střelu ale dokázal Pavićević vystihnout a vytěsnit na roh.

V devětašedesáté minutě se zasloužil o další zásah do sítě Zizu Mustedanagič, když založil akci z pravé strany, sám přešel před Pavićeviće a vystřelil. Gólman Podgorici stačil jeho ránu pouze vyrazit a míč dorazil hlavičkou do sítě Dan Mareček.

„Výsledek hovoří za vše, myslím si, že jsme byli jasně lepším týmem. Škoda jen, že jsme nezvítězili ještě větším rozdílem, ale je pravda, že soupeř měl do poločasu také dvě šance. Myslím si, že do odvety je to nadstandardní výsledek,“ uvedl po utkání trenér David Holoubek.