Utkání

Základní skupina - Evropská liga 2016/2017

Turner Stadium, 20. 10. 2016 | 19:00

Hapoel Beer-Sheva FC 0:1 (0:0) AC Sparta Praha

Tohle je hodně cenná výhra! Sparťané v Beer-Shevě předvedli skvělou defenzivu a přestože převážně sami odvraceli útoky soupeře, nakonec berou všechny body. Výhru 1:0 vystřelil Matěj Pulkrab.

Do sestavy se vrátil Ondřej Zahustel, který stihl doléčit poraněný kotník a v Izraeli se představil na pozici krajního záložníka. David Lafata, střelec dvou gólů do sítě Jihlavy, tentokrát začal pouze na střídačce.

Domácí tým v bouřlivé atmosféře potvrzoval roli favorita a dlouhé minuty určoval tempo hry. Blízko úvodní brance byl dvakrát rumunský záložník Hoban - nejprve po rohovém kopu hlavou trefil břevno, chvíli nato pak po otočce nechal vyniknout Koubka. Ten také kryl tvrdý projektil Nwakaemeho.

Sparťané se soustředili především na defenzivu, v jediné dobré příležitosti se ocitl krátce před pauzou Václav Kadlec, který se s míčem otočil ve vápně, jenže trefil pouze padajícího obránce.

Nejnebezpečnější hráč hostí, Anthony Nwakaeme, byl v akci i v druhé půli, jenže i jeho nepříjemnou hlavičku, která se snášela do sítě, dokázal Tomáš Koubek zlikvidovat.

Jenže nakonec udeřilo na druhé straně. Matěj Pulkrab si ve vápně našel přesný centr zprava a šokoval vyprodaný Turner Stadium úvodním gólem do sítě Hapoelu.

Domácí po inkasovaném gólu vrhli všechny síly do útoku a Spartu znovu pořádně zatlačili. Jenže pozorná obrana v čele s výtečným Tomášem Koubkem tlak ustála a Sparta se stala prvním týmem, který zvítězil na novém stadionu Hapoelu!