Utkání

Základní skupina - Evropská liga 2016/2017

St Mary's Stadium, 15. 9. 2016 | 21:05

Southampton FC 3:0 (2:0) AC Sparta Praha

Sparťané si na své první body v základní skupině Evropské ligy budou muset počkat. V Southamptonu rozhodli svými góly útočníci Charlie Austin a Jay Rodriguez o vítězství domácího týmu 3:0.

Michal Sáček byl tím nejpřekvapivějším jménem v zahajovacích jedenáctkách, v Evropské lize debutoval s pouze 45 odehranými minutami v české nejvyšší soutěži. V základní sestavě Sparty nechyběl ani Martin Frýdek, druhý rekonvalescent Bořek Dočkal do utkání nezasáhl.

Úvod utkání ale Spartě bohužel nevyšel. Centr z pravé strany Costa ve skluzu zblokoval rukou a německý rozhodčí Gräfe nařídil penaltu, kterou bez větších potíží proměnil Charlie Austin.

Po sérii menších šancí na obou stranách o sobě domácí útočník dal znovu vědět krátce před uplynutím první půlhodiny hry. Austin nejprve Koubka překonal hlavou, ale z gólu se vinou svého ofsajdového postavení radovat nemohl. O dvě minuty později ale praporek pomezního zůstal dole a Southampton po dalším Austinově gólu vedl o dvě branky.

Hráči Southamptonu, vědomi si poločasového výsledku, se v druhé půli do útoku nehnali a trpělivě vyčkávali na akce Sparty. Šancí letenského týmu ale nepřibývalo, Forstera vystrašil svou tvrdou ranou pouze střídající Lafata. Sparta si tak na své první body v základní skupině bude muset počkat.