Utkání

17. kolo - Juniorská liga 2016/2017

SK Horní Měcholupy - UMT, 20. 2. 2017 | 13:00

Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1) AC Sparta Praha

V prvním jarním kole si svěřenci Michala Horňáka připsali první tři body za těsné vítězství 1:0, když o jediný gól utkání se postaral v sedmnácté minutě útočník Dao.

První poločas byl zcela v režii Sparty. Hráči si vytvořili několik slibných příležitostí, nicméně střely Havelky ani Frýdka se mezi tři tyče nevešly. Do druhé pětačtyřicetiminutovky domácí dvakrát vystřídali, čímž výrazně oživili svůj herní projev. Bohemka se do své největší šance dostala po hodině hry, kdy Brak z bezprostřední blízkosti pálil po rohovém kopu trestuhodně nad Vorlovu branku.

Závěrečné minuty přinesly výrazně ostřejší hru, než tomu bylo v předchozích minutách.Nejprve přitvrdil na hranici žluté a červene karty Brak, nicméně rozhodčí Váňa byl k obránci Bohemians shovívavý. O pár minut později se však po taktickém faulu na půli hřiště, a následně druhé žluté kartě, odebral Kostka předčasně do kabin. Chvíli na to ho následoval i Da Cruz, který nedovoleně zastavil brejkovovu situaci Novotného. Poslední minuty si již sparťané proti oslabené Bohemce v poklidu pohlídali a vítězství jim zajistilo posun na druhou příčku Juniorské ligy.