HET liga

29. kolo - HET liga 2016/2017

GENERALI Arena, 20. 5. 2017 | 17:00

AC Sparta Praha 3:2 (2:0) FC Hradec Králové

Sparta si na Letné poradila s Hradcem Králové a zvítězila 3:2. Výhra znamená jistotu třetího místa kolo před koncem.

Před utkáním ze sestavy vinou dalšího zranění vypadl Mario Holek, a tak museli trenéři v obraně řešit nečekané potíže. Na stopera se nezvykle posunul Vyacheslav Karavaev, který na pravém kraji obrany přepustil místo Ondřeji Zahustelovi. Mimo toho se v základní sestavě představil také Václav Kadlec.

A právě ten po vlažném začátku domácích otevřel skóre. Vatajelu skluzem protlačil míč před branku, kde se Václav otočil s míčem a přesnou střelou k tyči nedal Ottmarovi šanci.

Téměř z totožné akce sparťané krátce na to udeřili znovu. Vatajelu odcentroval do vápna, kde se velmi podobným zakončením prosadil Josef Šural a zdvojnásobil sparťanské vedení.

Ve druhém poločase se prosadil také kapitán David Lafata, kterému míč ve vápně nabil Pepa Šural a Ottmar znovu na míč nedosáhl.

Daleko brance sparťané nebyli ani při hlavičkách Šurala a Lafaty, jenže první mířil do tyče, druhého výtečně vychytal královéhradecký brankář.

Východočeši korigovali skóre v 69. minutě, kdy Šípkovu střelu z dálky jeden z hráčů před brankou tečoval tak nešťastně, že míč skončil za bezmocným Bičíkem. V závěru navíc přidal druhou branku soupeře Vlkanova.

Vítězstvím si sparťané kolo s předstihem zajistili třetí ligovou příčku, naopak Východočeši s jistotou sestupují.