HET liga

26. kolo - HET liga 2016/2017

U Litavky, 28. 4. 2017 | 20:15

1. FK Příbram 1:2 (1:1) AC Sparta Praha

Sparťané vybojovali v Příbrami tři body za výhru 2:1. Obě branky Sparty vstřelil Josef Šural a na obě mu přihrál Bogdan Vatajelu. Rozhodující trefu zaznamenali sparťané až v nastaveném čase druhého poločasu.

Trenér Rada do utkání poslal stejnou základní jedenáctku, jako v minulém kole proti Plzni. Alespoň na střídačku se už vrátil uzdravený Lukáš Juliš a do hry se dostal v průběhu druhého poločasu.

Sparťané začali výtečně a hned po čtyřech minutách hry se ujali vedení. Vatajelu odcentroval zleva a Josef Šural hlavou nedal Hruškovi šanci.

V další dobré příležitosti se znovu po centru rumunského obránce ocitl Tiémoko Konaté, který však z úhlu nedokázal trefit odkrytou branku. Příbramští se po inkasované brance dokázali dostat do hry, jenže vyloženou gólovou příležitost si vytvořit nedokázali.

K vyrovnávací brance jim pomohl v posledních vteřinách první půle Lukáš Vácha, který svou přihrávku omylem poslal přímo do běhu Rezkovi, který z první překonal vyběhnuvšího Davida Bičíka.

Ve druhé části proto sparťané vrhli síly do útoku, jenže David Lafata ve dvou svých šancích ani v jednom případě nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Rozhodnutí padlo až v nastaveném čase, kdy Michal Kadlec našel uličkou ve vápně Bogdana Vatajelu, jenž poslal přesný pas před branku na Josefa Šurala, jenž poslal míč do sítě a rozhodl o výhře Sparty 2:1.