Utkání

20. kolo - ePojisteni.cz liga 2016/2017

Městský stadion, 12. 3. 2017 | 15:30

FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0) AC Sparta Praha

Sparťané odjíždějí z Mladé Boleslavi s porážkou 0:1. Rozhodl o tom domácí stoper Da Costa, který ve druhém poločase vstřelil jedinou branku utkání.

Nastoupit nemohl vykartovaný David Lafata a na hrotu útoku se představil Václav Kadlec. Naopak Néstor se poprvé na jaře nevešel do základní sestavy.

Úvod utkání vyšel lépe domácím a Tomáš Koubek byl v permanenci. Ve dvou velkých šancích domácího týmu vychytal Valentu a Fleišmana, Da Silva se Železníkem poté hlavičkovali mimo sparťanskou branku.

Sparťané se do útoku dostávali s obtížemi a jejich největší šanci prvního poločasu neproměnil v jeho závěru Konaté, když v dobré pozici trefil jen Fleišmana před odkrytou brankou.

Úvodní branka zápasu tak přišla až v 67. minutě, kdy si míč po rohovém kopu našel mladoboleslavský stoper Da Silva a hlavou překonal Koubka.

Odpověď na domácí gól sparťané bohužel nenašli a z Mladé Boleslavi odjíždějí bez bodů.