HET liga

18. kolo - HET liga 2016/2017

Stadion Střelnice, 26. 2. 2017 | 17:30

FK Jablonec 3:1 (2:0) AC Sparta Praha

Sparťané podlehli v Jablonci 1:3. Domácí o tom rozhodli dvěma rychlými góly Mehanoviče v úvodu utkání, v závěru se trefili ještě Mihálik a Lafata z penalty. Pro Spartu to je třetí ligová porážka v sezóně.

Do sestavy se vrátil David Lafata a odsunul Lukáše Juliše na levé křídlo. Néstor se z kraje zálohy posunul na pozici podhrotového útočníka a post pravého křídla přenechal Konatému.

Sparťané na severu Čech nezačali dobře a prohrávali už od deváté minuty, kdy Koubka povedeným volejem překonal Mirzad Mehanović.

Ještě v první dvacetiminutovce se zranil Costa, který musel opustit hřiště, a aby ran nebylo málo, přidal Mehanović další efektní branku.

Domácí se poté stáhli do defenzivy a sparťanům se jen obtížně dařilo vytvářet si šance. V největší z nich chybělo Néstorovi štěstí, protože poté, co se Španělský útočník uvolnil ve vápně, trefil technickou ranou jen tyč domácí branky.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil, Sparta měla stále více ze hry. Jenže vyložené šance ne a ne přijít - a když skutečně přišly, sparťané je neproměňovaly. Konaté pálil nad, Néstor jednou do brankáře, podruhé do obránce.

Do hry se po svalovém zranění dostal i Václav Kadlec, jenže ani on nedokázal Hrubého v domácí brance překonat. Tečku za nepříznivým výsledkem udělal v závěrečných minutách Mihálik, který dorazil míč do sítě po rohovém kopu.

V posledních vteřinách zápasu ještě David Lafata proměnil penaltu po faulu na Václava Kadlece, ale na prohře to nic nezměnilo.