HET liga

14. kolo - HET liga 2016/2017

GENERALI Arena, 20. 11. 2016 | 15:00

AC Sparta Praha 3:0 (2:0) MFK Karviná

Sparta porazila Karvinou 3:0 v utkání, v němž si první gól v rudém připsal Dan Holzer, Filip Havelka nastoupil v lize poprvé v základu a Christian Frýdek si odbyl ligovou premiéru!

Početná marodka se nevyprázdnila, ba naopak, rozšířil ji Václav Kadlec. Dočkal s Mazuchem nemohli do utkání zasáhnout vinou karetního trestu, a tak si svůj druhý ligový start – první v základní sestavě – připsal osmnáctiletý Filip Havelka.

Sparťané začali výtečně a skóre se ujali hned po čtyřech minutách hry. Lukáš Mareček fantastickou kolmicí vysunul Juliše, ten ihned centroval před branku, kde do prázdné sítě zakončil Dan Holzer. Pro toho šlo o vůbec první trefu v rudém dresu.

Druhý zásah si sparťané nechali až na závěr poločasu, kdy Costa lobem od brankové čáry našel před brankou Matěje Pulkraba, který hlavou poslal míč přesně k tyči, a Sparta v poločase vedla o dvě branky.

Hosté z Karviné si na Letné několik šancí vytvořili, Tomáš Koubek však příliš práce neměl. Eismanovu šanci kryl, Voltr z dobré pozice přestřelil. Naopak na druhé straně Laštůvka inkasoval potřetí, když si David Lafata narazil s Karavaevem, položil si obránce a míč s přehledem poslal k tyči.

Střídající Zinedin Mustedanagič mohl vstřelit svou první branku v lize, jenže trefil pouze spojnici. Diváci se ale dočkali jiné velké premiéry, když deset minut před koncem nastoupil Christian Frýdek ke svému prvnímu ligovému utkání.