HET liga

9. kolo - HET liga 2016/2017

Stadion Srbská, 2. 10. 2016 | 14:30

FC Zbrojovka Brno 3:3 (1:2) AC Sparta Praha

Sparťané vezou z Brna pouze bod za remízu! Proti Zbrojovce nezačali dobře, brzy inkasovali, ale ještě do poločasu skóre otočili. Domácí srovnali krátce před koncem na 2:2, aby střídající Matěj Pulkrab hostující tým poslal opět do vedení. Jenže z poslední akce zápasu se dočkali domácí vyrovnání, když remízu 3:3 zařídil záložník Alois Hyčka.

Trenérský tým do utkání poslal stejnou základní jedenáctku, jako proti Interu, s jedinou výjimkou - Martin Frýdek ještě nestihl vyléčit své zranění a v sestavě ho nahradil Lukáš Mareček. Na střídačce byl připravený záložník devatenáctky Filip Havelka.

Start v moravské metropoli ale sparťanům vyšel bídně. Už po čtyřech minutách hry se ve vápně s míčem otočil Škoda a na jeho střelu k tyči byl Koubek krátký. Sparťanský brankář měl chvíli na to i štěstí, když technická střela Řezníčka skončila na břevně.

Sparťané se rozjížděli pomalu, ale jistě. Mazuch hlavičkoval mimo, Václav Kadlec v dobré pozici vypálil taktéž nepřesně.

Branky do domácí sítě tak začaly padat až s blížícím se poločasovým hvizdem. Nejprve Ondra Mazuch napálil do sítě odražený centr a vyrovnal, krátce nato Melichárka stylově přehodil Dočkal a Sparta šla do kabin s těsným vedením.

O to mohla krátce po přestávce přijít po Mazuchově ruce, jenže s nařízeným pokutovým kopem si ex-sparťan Řezníček neporadil a míč poslal zcela mimo.

Vyrovnání se domácí tým dočkal až deset minut před koncem, kdy se do odraženého míče po rohovém kopu, podobně jako Ondřej Mazuch, opřel střídající Přichystal a Koubek na jeho přízemní ránu nedosáhl.

Trenér Holoubek do hry vyslal Juliše, Lafatu i Pulkraba a posílení ofenzivy se téměř vyplatilo. Po přesném centru zleva totiž poslední jmenovaný poslal míč do sítě a poslal Spartu znovu do vedení. Jenže poslední akce zápasu přinesla další gól, který znamenal vyrovnání na 3:3. Po rohu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Alois Hyčka a poslal míč do sítě. Letenský tým se tak vrací do Prahy pouze s jedním bodem.