HET liga

8. kolo - HET liga 2016/2017

GENERALI Arena, 25. 9. 2016 | 15:30

AC Sparta Praha 0:2 (0:0) SK Slavia Praha

Sparťané si ze 286. pražského derby body neodnáší. Na Letné podlehli Slavii 0:2, když o svém vítězství hosté rozhodli v druhém poločase.

Stejně jako ve Zlíně se ve sparťanské základní jedenáctce objevil uzdravený Bořek Dočkal, naopak Tomáš Rosický znovu neusedl ani na střídačku. Chyběli také zranění Zahustel s Váchou.

Na první šanci se diváci v zaplněné GENERALI Areně načekali, zajímavé věci se začaly dít až v samotném závěru první půle. V první velké šanci se po Barákově pasu zjevil před Koubkem Mešanovič, jenže ze stoprocentní šance branku netrefil.

V nastaveném čase zahrál Mario Holek, který během první půle nahradil zraněného Costu, rukou ve vápně, nařízenou penaltu ale Mešanovičovi chytil Tomáš Koubek.

Koubek s Mešanovičem se potkávali i dál - ve druhé půli nejprve Koubek znovu Mešanoviče vychytal v dobré pozici, jenže když se krátce nato odrazila Barákova střela od tyče k volnému útočníkovi Slavie, byl brankář Sparty bezmocný a po dorážce do prázdné branky se Slavia ujala vedení.

Sparťané se snažili o vyrovnání, jenže další branka padla znovu na druhé straně. Z rychlého protiútoku Koubka prostřelil Zmrhal a hosté vedli 2:0. Druhá branka už nadobro rozhodla o osudu utkání, a sparťané tak ve 286. derby prohráli o dvě branky.