Utkání

29. kolo - ePojisteni.cz liga 2015/2016

Stadion Srbská, 11. 5. 2016 | 18:15

FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0) AC Sparta Praha

Sparta na půdě Zbrojovky podlehla brankou v samotném závěru 0:1. Díky ztrátě Mladé Boleslavi na Bohemians má však kolo před koncem druhé místo jisté.

Svou ligovou premiéru si na stadionu v Srbské ulici odbyl junior Milan Piško, který ve stoperské dvojici s Costou nahradil Jakuba Brabce. Ten chyběl kvůli žlutým kartám, stejně jako Lukáš Vácha.

Sparťané byli v prvním poločase aktivnější, jenže jim scházela přesnost. Marek Matějovský dvakrát vypálil z dálky nad, v největší příležitosti z úhlu jeho pokus šajtlí jen těsně minul brněnskou branku. Blízko úvodnímu gólu byl po Dočkalově sklepnutí i Zahustel, jenže zblízka ho vychytal Melichárek.

Domácí tým si v prvním dějství připsal dvě výraznější šance. Hyčkova přízemní střela Bičíkovu branku minula, zatímco Řezníčkova hlavička mířila doprostřed branky a sparťanský brankář s ní neměl potíže.

V druhém poločase se po Matějovského lobu ocitl v dobré palebné pozici Mareček, jeho pokus ale mířil doprostřed branky a Melichárek ho zneškodnil. Na druhé straně po standardce zahrozil Chrien, jenže hlavičkoval nad branku.

Utkání tak rozhodl samotný závěr, v němž dostal Hyčka až příliš prostoru ve vápně a přesnou střelou rozhodl o vítězství Brna.