Utkání

11. kolo - ePojisteni.cz liga 2014/2015

Stadion Srbská, 18. 10. 2014 | 20:15

FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:1) AC Sparta Praha

Po reprezentační přestávce měli sparťané na programu jedenácté ligového kolo a na hřišti brněnské Zbrojovky přidali do tabulky další tři body. O branky se postarali v prvním poločase Ladislav Krejčí, ve druhém Bořek Dočkal a David Lafata. Za domácí korigoval Pavel Košťál, sparťané tak vyhráli 3:1.

V sestavě se kvůli zranění nemohli objevit Hušbauer, Bednář, Nešpor, Juliš, Breznaník ani Schick. Bořek Dočkal tak opět zaujal místo ve středu zálohy a vpravo hrál Tiémoko Konaté.

Po úvodní desetiminutovce vyplněné nepřesnostmi z obou stran se do první šance dostali sparťané, a hned z toho byl gól. Nejprve střílel Tiémoko Konaté jen do nohou obránce, ale míč se poté dostal k Láďovi Krejčímu, který si narazil s Bořkem Dočkalem a prudkou ránou z voleje poslal míč přesně k přední tyči domácí branky - 1:0 pro Spartu!

Autor první branky se dostal do další velmi dobré pozice o patnáct minut později, kdy mu po zemi rozehrál přímý kop Bořek Dočkal, ale tentokrát Krejčí levačkou pálil těsně vedle. Do konce prvního poločasu už hráči obou týmů nabídli pouze náznaky šancí, ale ani jedna z nich nebyla nebezpečná pro brankáře Bičíka a Hladkého.

Po změně stran byli sparťané dál aktivní, ale do šancí se zpočátku nedostávali, jelikož jim chyběla přesnost ve finální fázi před vápnem soupeře.

Po hodině hry se ale sparťané dočkali druhé branky. Marek Matějovský na středu hřiště obešel dva hráče a krásnou uličkou našel za obranou nabíhajícího Bořka Dočkala. Ten si obhodil brankáře Hladkého, jenž ho ve skluzu poslal k zemi. Rozhodčí udělil domácímu brankáři červenou kartu a sám faulovaný Dočkal penaltu bez problémů proměnil - 2:0 pro Spartu!

O devět minut později to bylo již o tři branky. Po rychlé akci se dostal na pravé straně k míči Pavel Kadeřábek, který ve vápně přesně našel po zemi kapitána Davida Lafatu, jenž skóroval ze své tradiční pozice z hranice malého vápna - 3:0 pro Spartu. Domácí zápas ještě nevzdali a v 74. minutě se před sparťanské vápno dostal domácí stoper Pavel Košťál a pravačkou poslal míč do sítě s pomocí tyče - 1:3.

V závěru se ještě ke střelám dostali Dočkal, Vacek nebo Vácha, ale další gól už sparťané nepřidali a z Brna tak vezou výhru 3:1 a důležité tři body!