MOL Cup

4. kolo - MOL Cup 2013/2014

GENERALI Arena, 5. 11. 2013 | 18:00

AC Sparta Praha 2:1 (2:1) 1. SC Znojmo

Po výhře 3:2 v prvním utkání Sparta proti Znojmu zvládla i odvetu na domácím stadionu. Vedení se rudí dočkali už po sedmi minutách hry, a přestože soupeř dokázal srovnat, zápas nakonec dovedli do vítězného konce a postoupili do čtvrtfinále domácího poháru.

Oproti sobotnímu utkání proti Teplicím v základní sestavě vydrželi pouze Vaclík, Costa a Dočkal, jinak šanci dostali hráči širšího kádru.

Sparťané začali skvěle, po kombinační akci a sérii šťastných odrazů se k míči ve vápně dostal osamocený Kamil Vacek a hned v sedmé minutě poslal Spartu do vedení. To mohl záhy navýšit Mareček, jenže po Vackově přiťuknutí patičkou vypálil tvrdě jen do břevna znojemské branky.

Skóre se však měnilo na druhé straně, kde po rychlém protiútoku Vaclíka přeloboval Hrošovský. Hosté mohli jít i do vedení, jenže z téměř totožné situace Cihláře vychytal sparťanský golman.

Když na Vaclíka nevyzrál po svém průniku ani Okleštěk, vydal se na druhé straně na zteč Vacek a poté, co ho ve vápně k zemi poslal Buchta, poslal pět minut před koncem první části Spartu do vedení z pokutového kopu Bořek Dočkal.

I v druhém poločase bylo na co se dívat. Nejprve se Hrubý musel vytáhnout proti střele Bednáře, na druhé straně se vytáhl Vaclík proti dalšímu průniku do vápna - tentokrát zblízka vychytal Crnkiće.

Sparťané nakonec dovedli zápas do vítězného konce a postupují do čtvrtfinále, kde změří síly s Duklou.