MOL Cup

4. kolo - MOL Cup 2013/2014

Městský stadion Znojmo, 5. 10. 2013 | 15:30

1. SC Znojmo 2:3 (1:1) AC Sparta Praha

Úvodní utkání 4. kola Poháru České pošty zavedlo Spartu do Znojma, se kterým se utkalo podruhé během krátké doby. Po divoké přestřelce ve druhém poločase Sparta nakonec zvítězila 3:2.

Trenérský štáb udělal v sestavě hned několik změn, opory Vácha, Krejčí či kapitán Lafata začaly jen mezi náhradníky. Zápas naopak začal od první minuty na hrotu útoku Roman Bednář, na krajích zálohy nastoupili Přikryl s Konatém. Na lavičce náhradníků byl připraven i mladý brankář Jindřich Staněk.

Oproti ligovému utkání (Sparta vyhrála ve znojemském azylu v Brně 2:0), se pohárový zápas hrál přímo na Městském stadionu ve Znojmě. Prvoligový nováček tak nemusel cestovat a mohl se opřít o podporu fanoušků, kteří za mužstvem do Brna nejezdí.

Na úvodní gól se čekalo pouze devět minut. Po centru z pravé strany se míč odrazil na hranici vápna k Tiemoko Konatému, jenž si jej ze vzduchu stáhl a volejem poslal do sítě. Míč nezastavila ani teč jednoho z domácích obránců - 1:0 pro Spartu!

Během dalšího průběhu úvodního poločasu zahrozili sparťané ještě několikrát, nejnebezpečnější byl pokus Matějovského, jenž se snažil překvapit prudkou střelou z poloviny hřiště. Domácí brankář ale jeho pokus v pádu chytil.

Postupem času se do hry dostali i domácí a výsledkem bylo vyrovnání tři minuty před přestávkou, kdy se na hranici vápna opřel do míče Nermin Crnkić a Tomáš Vaclík byl na střelu pod břevno krátký - 1:1.

Do druhého poločasu vlétli domácí povzbuzení vyrovnávací brankou, ale sparťané bránili zodpovědně a do šancí je nepouštěli. Naopak mohli vstřelit sami vedoucí branku, ale Bednář a Mareček nedokázali zblízka prostřelit domácího brankáře. Nepovedlo se to ani Konatému, jenž střílel z otočky uvnitř pokutového území, ale Hrubý vyrazil na brankové čáře.

Po sérii těchto šanci se domácí dokázali prosadit po rychlém brejku, kdy Okleštěk přihrál zpět na vápno Nepožitkovi a ten poslal míč od okryté branky - 2:1 pro Znojmo. O čtyři minuty později po centru do vápna hlavičkou přihrál Bednář na hranici pokutového území Marečkovi, jenž bombou z voleje poslal míč k tyči 2:2.

Obrat dokonal o pět minut později Tomáš Přikryl, jenž se dostal po rohu ve vápně k míči ve skrumáži a prudkou ranou tentokrát nedal brankáři Hrubému šanci - 3:2 pro Spartu!