HET liga

8. kolo - HET liga 2013/2014

Stadion Srbská, Brno, 16. 9. 2013 | 18:00

1. SC Znojmo 0:2 (0:2) AC Sparta Praha

Sparťané dohrávku osmého kola Gambrinus ligy zvládli. V Brně se proti Znojmu rychle ujali dvoubrankového vedení, které udrželi až do samého závěru a posunuli se na první příčku tabulky.

Sparťané do utkání nasadili očekávanou sestavu, v níž našli své místo i Jakub Brabec na stoperu a Kamil Vacek ve středu pole. Rekonvalescent Ondra Švejdík tak usedl jen na lavičku, zatímco Marek Matějovský se prozatím do kádru nevešel.

Letenští začali ideálně. Jen po několika minutách si po faulu na hranici velkého vápna postavil míč k přímému kopu David Lafata a krásnou střelou nedal Drobiszovi v brance Znojma šanci.

Zvýšit vedení mohl z brejku Vacek, jenže jeho střelu domácí brankář vytáhl na roh. Na ten si však naskočil Kuba Brabec a hlavou překonal Drobisze podruhé - 2:0 pro Spartu!

Sparťané byli v prvním poločase výrazně aktivnější a vytvořili si další řadu šancí. Drobisz se vytáhl proti dalšímu brejku, když Krejčího pokus zkrotil nadvakrát, Hušbauer se svou nadějnou střelou branku netrefil.

Těsně před koncem prvního dějství poslal Vácha ve vápně střídajícího Crnkiće a domácí měli možnost snížit z pokutového kopu, jenže Tomáš Vaclík byl proti a Nepožitkovu střelu vykopl.

Oba brankáři byli z kraje druhého poločasu v permanenci při hlavičkových pokusech. Nejprve Lafata pořádně protáhl Drobisze po Krejčího centru, na druhé straně hlavičkoval Buchta jen doprostřed branky. Dvacet minut před koncem zahrozil Nepožitek, který využil chybného vyběhnutí Vaclíka, jeho lob ale do sparťanské branky nezamířil.

Kuba Brabec mohl z kraje poslední desetiminutovky rozšířit svůj gólový účet, jenže po dalším rohovém kopu trefil jen tyč. Pražany to však mrzet nemuselo, z Brna si odvezli tři body za vítězství 2:0.