Ženy Sparty porazily v první lize Slavii

17. 3. 2001 | 16:26zpět na seznam novinek
Praha/Jíkev u Nymburka – Fotbalistky Sparty Praha udělaly důležitý krok za obhajobou titulu a účastí v Lize mistryň. V úvodním jarním utkání první ligy žen zdolaly v sobotu u Nymburka pražskou Slavii 4:2 (1:1). Družstvo trenéra Dušana Žovince, které po podzimu vedlo nejvyšší soutěž s pětibodovým náskokem, nezlomilo vyloučení brankářky Cílové ve třetí minutě ani následné vedení domácí Slavie. „Vyloučení gólmanky Cílové bylo přísné. Museli jsme stáhnout Fuchsovou a mezi tři tyče poslat talentovanou Taušovou. Do přestávky jsme stačili vyrovnat a po změně stran přes nepříznivé počasí, pršelo, holky slávistky přehrály a vedly dokonce 4:1. O jejich převaze svědčí tři tyče a dvě nastřelená břevna. O ženské derby „S“ byl velký zájem. Duel sledovalo okolo čtyř stovek diváků,“ uvedl vedoucí družstva žen Sparty Ivo Boleslavský. V sedmdesáté minutě odstoupila kvůli zranění Chlumecká. I. liga žen: Slavia Praha – Sparta Praha 2:4 (1:1). Branky Sparty: Chlumecká, Ščasná, Došková, Macková. Sestava Sparty: Cílová – Kohoutová, Chlumecká (70. Fedorková), Heroldová, Fuchsová (3. Taušová) – Macková, Ščasná, Záhoříková, Mázlová – Zuzaníková, Došková.