Ženy přehrály žáky Benešova

5. 2. 2017 | 14:41zpět na seznam novinek

Na umělé trávě v Bedřichovské ulici pokračoval zimní turnaj, do kterého se sparťanky přihlásily. Soupeřem byli žáci Benešova. Hrálo se 2x35 minut.

O úvodní gól se postarala ve 21. minutě útočnice Mocová, která dobrým presinkem vybojovala míč a navíc sama přesně zakončila - 1:0. Tímto stavem také skončil první poločas.

Vyrovnání od benešovských přišlo tři minuty po pauze. Sparta však nesložila zbraně, naopak. Po průniku Lucie Martínkové z levé strany a přihrávce na Ivu Mocovou to bylo 2:1. A sama Martínková poté přidala další gól na 3:1.

Sparťanky si tak na zimním turnaji připsaly své první vítězství. Dnes mohly vyhrát i vyšším rozdílem. Martínková dala tyč, Mocová v dobré šanci pálila mimo a dalekonosnou ránu Bertholdové brankář dokázal zkrotit.

Komentář trenéra Jana Janoty:Navazujeme teď na halovou část přípravy. Tento turnaj jsme přihlásili, abychom zpestřili klasickou zimní přípravu. Jsem rád, že tyto zápasy můžeme hrát - chlapecká kategorie U15 nám v tomto splňuje účel skvěle. Trochu mě mrzí, že nás teď provází onemocnění hráček, takže sestavou točíme. Ale zase alespoň vidím hráčky na jiných postech, než na jakých by za normálních okolností hrály. Velmi mě těší, jak holky pracují a jak k tomu přistupují. Jak dnes, s fyzicky disponovaným soupeřem, tak ve čtvrtek s Meteorem, kdy to zvládly i na těžkém terénu. Mám dobrý pocit z toho, že se snažíme plnit věci, o kterých se bavíme, které děláme v tréninku a v teorii. Za to chci holkám poděkovat, zaslouží si pochvalu.

AC Sparta Praha - Benešov U15 3:1 (1:0)