Zeman Brno – Sparta Praha 1:3 (konec zápasu), po mužích si zahrají Ligu mistrů i ženy!

10. 6. 2001 | 16:36zpět na seznam novinek
91. minuta, 1:3, razítko na titul a Ligu mistryň dala Došková. Konec zápasu! Sparťanská lavička se raduje. Hráčky na trávníku se objímají. 89. minuta, 1:2, hráčky trenéra Žovince drží míč na polovině domácích. 85. minuta, 1:2, drobný závar vyřešila hostující gólmanka Cílová. 82. minuta, 1:2, střídání Brna. Přišla Ševčíková. Pražanky jsou na polovině domácích, dřou. 78. minuta, 1:2, Spartu dělí od Ligy mistryň dvanáct minut. Trenér Žovinec burcuje družstvo. Stále lije. 76. minuta, 1:2, ošetřována Heroldová ze Sparty. 74. minuta, 1:2, z penalty snížila střelou k tyči Matýsková z Brna. Do šance se po výkopu řítila Došková. 72. minuta, 0:2, po zákroku Kohoutové kope Brno penaltu. 70. minuta, 0:2, Moravanky vyrovnaly hru. Čerepušťáková trefila břevno branky Cílové. 68. minuta, 0:2, velká příležitost na zvýšení náskoku Doškové, gólmanka Podmelová reflexivním zákrokem míč vyrazila na roh. 67. minuta, 0:2, střídání Brna. Přišla Klimková, odešla Pešková. 66. minuta, 0:2, střídání Sparty. Přišla Češpivová, odešla Fedorková. 64. minuta, 0:2, po souboji byla ošetřována Fuchsová. 62. minuta, 0:2, střídání Sparty. Přišla Zuzaníková, odešla Marková. Zuzaníková se okamžitě blýskla nebezpečnou střelou. 59. minuta, 0:2, střela velmi dobře hrající Chlumecké z trestného kopu málem překvapila gólmanku Podmelovou. 57. minuta, 0:2, stále hustý déšť, Moravanky úporně bojují o nejlepší výsledek. Trenér Sparty Žovinec připravuje ke střídání Zuzaníkovou a Češpivovou. 53. minuta, 0:2, záložnice hostujícího družstva Macková se blýskla tvrdou střelou. Podmelová ji však chytila. 50. minuta, 0:2, sparťanky převzaly iniciativu. 47. minuta, 0:2, domácí hráčky zahájily náporem. 46. minuta, 0:2, začal druhý poločas, hustě lije. 46. minuta, 0:2, druhou branku Sparty zaznamenala chytrou střelou uvnitř šestnáctky Došková. Konec první půle, Liga mistryň je velice blízko. 43. minuta, 0:1, Pražanky málem zvýšily vedení. Záhoříková trefila břevno, míč se odrazil do hlavy brankářky Podmelové a od ní do hřiště. 39. minuta, 0:1, Sparta vede nad Brnem 1:0, když z hranice šestnáctky skórovala Marková. Branka byla vyústěním opětovně rostoucího tlaku. Začíná pršet. 37. minuta, 0:0, druhá obrovská příležitost Chlumecké, která po výborně zahraném trestném kopu Doškové hlavičkovala těsně mimo. 35. minuta, 0:0, družstvo trenéra Žovince je na polovině Brna, chybí však ohrožení branky. 29. minuta, 0:0, Pražanky mohly skórovat. Po rohu stoperka Chlumecká hlavičkovala těsně vedle tyče. 25. minuta, 0:0, domácí fotbalistky zahrozily střelou Matýskové, která všal skončila vedle tyče. Tlak Sparty je otupen. 19. minuta, 0:0, Zeman začíná vyrovnávat hru. Přesto se však více pohybuje míč na jeho polovině. 15. minuta, 0:0, domácí družstvo poprvé ohrozilo gólmanku Sparty Cílová. Ostrou střelu Čerepušťákové však Cílová s přehledem zlikvidovala. 12. minuta, 0:0, obrovská šance Doškové, které výborně přihrála kapitánka Mázlová. Došková překonala po sólu brankářku, hráčka z Brna však míč směřující za brankovou čáru vykopla. 9. minuta, 0:0, Moravanky se úporně brání. O překvapivý oblouček se pokusila Fuchsová. 6. minuta, 0:0, Pražanky kopaly první roh, soupeř se ubránil. 4. minuta, 0:0, těsně vedle tyče domácích hlavičkovala Záhoříková. Hraje se převážně na polovině Zemanu. 2. minuta, 0:0, Sparta je od úvodního hvizdu aktivnější. Zápas začal, Marková ohrozila brankářku Brna. Ve Vranovicích je čtvrt hodiny před zahájením duelu zataženo, teplota kolem patnácti stupňů Celsia. Trávník v ideálním stavu, obě družstva se rozcvičují. Rozhodčí: Hana Výmolová. Sestava Brna: Podmelová - Pešková, Jelínková, Kratochvílová, Červenková, Andrejová, Kušnierová, Čerepušťáková, Adámková, Matýsková, Valková. Náhradnice: Školná, Klimková, Divácká, Ševčíková, Mazálková. Sestava Sparty: Cílová - Fuchsová, Chlumecká, Záhoříková, Kohoutová - Mázlová, Heroldová, Fedorková, Macková - Marková, Došková. Náhradnice: Taušová, Zuzaníková, Čiberová, Češpivová, Matějovská, Pivoňková.