Žákyně uspěly v přípravě

26. 3. 2017 | 22:19zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vítězství starších žákyň v přípravě. Potěšil i výkon.

V hezkém slunečném počasí hrála děvčata ze Sparty na hřišti starších žáků v Kyjích. Sparťanky hrály celý zápas s chutí, ve vysokém tempu na které chlapci z TJ Kyje nestačili.

Určitě se sparťanky dopustily i individuálních chyb, ale dokázaly je však vzornou spoluprací napravit. Celé utkání byla Sparta lepším týmem a po zásluze zvítězila.

Trenérka Haniaková:V pražské soutěži starších žáků a v lize starších žákyň měly sparťanky o tomto víkendu volno. Proto jsme domluvili dvě přátelská utkání. V neděli v Kyjích a pro druhou partu v pondělí zápas v Čakovicích. Zápas v Kyjích byl v naší režii. Děvčata předvedla pěkný, kolektivní výkon. Vytvářela si šance, vstřelila pěkných 5 branek. Chyby si rozebereme na tréninku. Věřím, že s tímto výkonem budeme pokračovat i v dalších zápasech.

TJ Kyje - AC Sparta Praha 0:5 (0:2)

Branky Sparty: Rybínová 2, Šubrtová 1, Galbavá 1, Marcinková 1.

Sestava Sparty: Kubištová, Podhráská – Machová, Kadlecová, Viktorová, Shomstein, Paulenová, Rybínová, Buryánová, Johnová, Šubrtová, Pokorná, Krebsová, Dozorcová, Marcinková, Krebsová, Procházková.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

V přípravě na Hradec Králové přehrály mladší žákyně Sparty soupeře z FC Nusle 9:0.

Základ úspěchu sparťanek bylo,že se hráčkám dařilo vyhrávat osobní souboje. Tím dostávaly soupeře pod tlak, dobře kombinovaly a střílely i branky.

Utkání mohlo působit jednoznačně pro sparťanská děvčata,ale skutečnost byla jiná. Dobrých dvacet minut na začátku zápasu, byla hra vyrovnaná a bojovalo se o každý míč. V druhé půli se hráčkám s rudými dresy podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Zápas se dohrál v režii sparťanek, a s chutí hrající celý tým navyšoval skóre až na rozdíl devíti branek.

FC Nusle - AC Sparta Praha 0:9

Sestava Sparty: Trikalová - Švíbková, Loudová, Šťastná, Kratzmannová, Trachtová, Sedlmajerová, Ostrá, Hamplová.