Žákyně porazily plzeňskou Viktorii

30. 9. 2017 | 10:14zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Svátečního volna využily starší a mladší žákyně Sparty k dohrávce přeloženého utkání z 16.9. v Plzni.

Do utkání nevstoupily sparťanky soustředěně. Již ve 3.minutě po několika chybách hráček v obraně, soupeř trestal. Po obdržené brance se hra Sparty  zlepšila, zrychlil se pohyb a hráčky se více soustředily na odskok míče, který způsobil mokrý terén. Ve 16.minutě se prosadila Shomstein přesnou střelou ze 16 metrů. Nadále se Sparta snažila kombinovat a ve 33. minutě po samostatné akci Tomanové a přihrávce před bránu Plzně, dorazila míč Tichá. Sparťanky otočily scóre na 2:1. Dvě minuty poté stejná akce a hlavička Laudinové znamenalo odskočení o dvě branky.

Ve druhém poločase se obraz hra nezměnil. Sparta držela míč a Plzeň se snažila svými útoky ohrozit sparťanskou branku. Sparťanky si vypracovaly i  několik dobrých příležitostí,  které však neproměnily. Pojistku v 69. minutě dala Lenka Galbavá.

Trenérka Eva Haniaková: "Do Plzně jezdíme vždy s pokorou. I na začátek zápasu jsme se připravovaly. Bohužel v prvních minutách zápasu se hráčky na hru plně nesoustředily a soupeř nás zaslouženě potrestal. Obdržený gól hráčky probral a ty  se v přístupu zlepšily. Do poločasu jsme  vstřelily tři branky a rozhodli utkání. Ještě ve druhém poločase měla Sparta   několik šancí, které však neproměnila. Pochvalu zaslouží Bětka Němcová, která jako nejmladší, patřila k nejlepším hráčkám."

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:4 (1:3)

Branky:
Gajdošová 3´ - Shomstein 12´, Tichá 33´, Laudinová 35´, Galbavá 69´
Sestava: Trikalová, Tomanová, Fryčová, Galbavá, Pokorná, Loudová, Nedvědová, Laudonová, Koptová, Švíbková, Shomstein,  Tichá, Frolíková, Rybínová, Kalousová, Němcová, Kratzmannnová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Mladší žákyně odehrály další zápas v I. lize mladších žákyň.

Sparťanky se představily v dohrávce v Plzni. Jednalo se o vyrovnaný zápas, kde Sparta laxností hned v úvodu nechala utéct domácí hráčku, která ale naštěstí pro ně, nezvládla zakončení. V dalším průběhu sparťanky více pracovaly s míčem a začala si vytvářet převahu. Plzeň hrála spíše na rychlé protiútoky, ale ty si hráčky postupně ohlídaly. Plzeňačky hrozily spíše po individuálních chybách v obraně. Sparťanky si začaly vytvářet šance, ale nedařilo se jim přesně mířit. Ve 14 minutě se povedla individuální akce Bety Němcové, která po krásném sólu otevřela skóre zápasu. Druhý poločas nabídl podobný scénář. Sparťanky po většinu času kontrolovaly míč a dostávaly se do šancí, které ale nedokázaly využít. Povedlo se zvýšit až z rychlého protiútoku, kde 3 hráčky Sparty běžely na jedinou obránkyni Plzně a Šťastná nedala brankářce šanci. V závěru Šťastná přidala ještě třetí branku, ale rozhodčí kvůli těsnému ofsajdu gól neuznal.

Hodnocení trenéra Pavla Klímy: „Chvilku nám trvalo, než jsme se rozkoukali, ale po pár minutách už jsme začali hrát lépe. Hráčky začínají chápat, kde a proč mají být i když pořád máme co zlepšovat, tak v posledních zápasech jsme udělali značný pokrok. Nejvíce nás sráží zakončení, kde si musíme na jeden gól vytvořit 10 šancí. V momentě, kdy začneme využívat našich vypracovaných příležitostí, tak se nám bude hrát lépe. V neděli hurá na derby.“

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: Němcová, Šťastná
Nominace: Kožuriková, Trachtová, Hamplová, Kratzmanová, Šťastná, Kloudová, Svobodová, Ostrá, Šermauerová, Šmídová, Masaříková, Němcová, Pelíšková, Galbavá