Žákyně opanovaly mezinárodní turnaj na Slovensku

12. 6. 2017 | 16:46zpět na seznam novinek

Sparťanky se o víkendu zúčastnily mezinárodního turnaje na Slovensku. Do turnaje se přihlásilo 12 týmů. Děvčata měla ve své skupině týmy: ČSFA Malacky „A“ i „B“, FK Inter Bratislava, FC Petržalka Akademia a maďarský Veszprem.

První zápas sparťanky jednoznačně zvítězily 5:0 nad týmem ČSFA Malacky „A“. Druhý zápas s týmem FK Inter Bratislava byl těžký. Soupeř využil zaváhání děvčat a 5 minut před koncem utkání vstřelil rozhodující branku. Výkony děvčat se zápas od zápasu zvedaly. Soupeře z Maďarska porazily 2:0 góly Přílepkové a Loudové. Tým ČSFA Malacky „A“ se kterým se sparťanky utkaly, vstoupil do zápasu velmi aktivně. Od 3. minuty vedl 1:0. Netrvalo však dlouho a děvčata během pěti minut otočila utkání ve svůj prospěch na 2:1. V poslední minutě potvrdila výhru Sparty 3:1 svým gólem Klára Ducháčková. Poslední zápas ve skupině se odehrál s týmem FC Petržalka Akademie. Utkání rozhodla jedna šance soupeře, kterou proměnili a vyhráli 1:0.

Sparťanky postoupily do semifinále z 2. místa. V semifinále se utkaly s FK Inter Bratislava „B“. Od 4. minuty děvčata prohrávala 1:0. V 10. minutě vyrovnala krásným trestným kopem Klára Ducháčková. O vítězi utkání rozhodly pokutové kopy. Sparťanky proměnily všechny penalty a zajistily si tak postup do dalšího semifinálového zápasu s Bohemians Praha. Po těžkém boji, se jednou trefou Radky Hlouchové, děvčata dostala do finále. Finálový zápas s FK Inter Bratislava „A“ skončil remízou. O celkovém vítězi turnaje rozhodly pokutové kopy. V této těžké chvíli svými zákroky podržela tým Trikalová, která dopomohla Spartě k 1. místu.

Trenérka Lodeová:Turnaj na Slovensku si děvčata užila. Zápasy byly velmi vyrovnané. Naštěstí jsme se dostali do semifinále, které pro nás dopadlo šťastně. Finálový zápas byl velmi těžký, ale děvčata podala kolektivní výkon. Zaslouženě jsme tento turnaj vyhráli.

AC SPARTA PRAHA – ČSFA Malacky „B“ 5:0 (Kubíčková, Ducháčková 3x, Loudová)

AC SPARTA PRAHA – FK INTER Bratislava „A“ 0:1

AC SPARTA PRAHA – Vesprem 2:0 (Přílepková, Loudová)

AC SPARTA PRAHA – ČSFA Malacky „A“ 0:1

AC SPARTA PRAHA – FC Petržalka Akademia 0:1

AC SPARTA PRAHA – FK INTER Bratislava „B“ 1:1 (Ducháčková) (pokutové kopy)

AC SPARTA PRAHA – Bohemians Praha 1:0 (Hlouchová)

AC SPARTA PRAHA – FK INTER Bratislava „A“ 0:0 (pokutové kopy)

Sestava Sparty: Trikalová – Kubíčková, Němcová, Loudová, Hlouchová, Ducháčková, Bartáková, Nosková, Přílepková